Naga MarketsGPW, autor: Beax, licencja: Creative Commons

Na zaproszenie GPW do Warszawy przyjechali przedstawiciele wiodącej białoruskiej firmy doradczo-inwestycyjnej Uniter. Podczas dwudniowej wizyty spotkali się z przedstawicielami warszawskiej giełdy oraz domów maklerskich.


Głównym tematem rozmów Unitera z przedstawicielami GPW było zorganizowanie pomocy technicznej – w tym szkoleń i warsztatów na temat procesu IPO i corporate governance – dla białoruskich spółek zainteresowanych debiutem na warszawskim parkiecie. Omówiono również sytuację gospodarczą na Białorusi w kontekście pozyskiwania emitentów, a także warunki współpracy przy „Polsko-Białoruskim Centrum IPO”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podkreślali przedstawiciele Unitera białoruskie spółki, coraz mocniej odczuwają potrzebę dywersyfikacji źródeł finansowania i coraz częściej spoglądają w stronę GPW. – Ponieważ nie mamy rozwiniętego rynku kapitałowego, Warszawa jest naturalnym wyborem. Jest blisko, nie ma między nami różnic kulturowych. Polska giełda jest nastawiona na średnie spółki, a takich Białoruś może zaoferować najwięcej – mówił Roman Osipov, partner zarządzający Uniter. Jego zdaniem przemawia to na korzyść projektu, jakim jest zbudowanie pomostu pomiędzy białoruskimi spółkami a inwestorami działającymi na GPW. – Generalnie musimy edukować nasze spółki, jak wejść na warszawską giełdę, a polskich inwestorów informować o perspektywach białoruskiej gospodarki – tłumaczył Osipov.

Przedstawiciele Unitera spotkali się również z m.in. Wood & Company, DM mBanku, Mercurius DM, Trigon DM oraz Polsko-Białoruską Izbą Handlowo-Przemysłową. – Nasz rząd dał niedawno wyraźny sygnał, że chce przyciągać zagraniczny kapitał. Dlatego wspólnie z działającymi w Polsce brokerami chcemy wyłaniać najlepsze podmioty, które mogą przeprowadzić IPO – mówił przedstawiciel Unitera.

Wizyta to jeden z efektów spotkań i rozmów, jakie GPW rozpoczęła we wrześniu ub.r. w Mińsku podczas międzynarodowej konferencji „Belarus Forum. Broadening the horizons: investment, finance, development”, współorganizowanej przez Uniter oraz Białoruską Państwową Agencję Inwestycji i Prywatyzacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here