Naga MarketsBiałoruś uważa cyfryzację gospodarki za swój najwyższy priorytet. Państwo opracowuje obecnie rozwiązania promujące ją na sesję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Minister Telekomunikacji i Cyfryzacji Siergiej Popkow powiedział, że technologia cyfrowa pozwoli na „transformację gospodarki, administracji publicznej i usług socjalnych”.

Ostatnio wszedł w życie Dekret nr 8, który dał prawo Białorusinom badanie takich innowacyjnych technologii jak blockchain, kryptowaluty i kontrakty smart. W osobnym oświadczeniu Prezes Izby Reprezentantów, Wladimir Andriejczenko powiedział, że Białoruś pracuje nad rozwiązaniami promującymi cyfrową gospodarkę na spotkanie OBWE, które odbędzie się w lipcu w Berlinie.

Andrejczenko wydał oświadczenie o nadchodzącej sesji podczas spotkania z gruzińskim ambasadorem: „Rozwiązanie zaproponowane przez Białoruś celuje w promocję cyfrowej gospodarki. Mierzy również w problem wzrostu krajów OBWE, usunięcie wszelkich przeszkód i barier, harmonizację standardów itd.”

Żeby plany Białorusinów wejdą w życie, będzie potrzebna odpowiednia liczba podpisów białoruskiego parlamentu. Opracowane rozwiązanie zostanie również wysłane Gruzinom, aby zdobyć ich poparcie w tej kwestii.

W zeszłym tygodniu lokalne media podały, że białoruski bank centralny zastanawia się nad wprowadzeniem ścisłych wymagań dotyczących inwestowania w ICO oraz planuje wprowadzić podobne regulacje dotyczące giełd kryptowalutowych. Może więc dziwić nieco otwartość białoruskiego rządu na kryptowaluty i technologię blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here