Naga Marketslukashenko (1) ŁukaszenkaPodczas gdy cena Bitcoina (BTC) w dalszym ciągu oscyluje powyżej 5000 USD, prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ujawnił, że jego rząd będzie wspierał innowacyjne inicjatywy związane z kryptowalutami tj. Bitcoin, Ethereum czy Ripple oraz z technologią blockchain. Łukaszenka miał nawet zasugerować stworzenie kopalni wirtualnych walut na terenie kraju.


Zobacz również: Chińscy krypto-górnicy szturmują Iran w poszukiwaniu taniej energii

Te artykuły również Cię zainteresują
Białoruska Elektrownia Jądrowa ma zasilać kopanie Bitcoina

Podczas spotkania z przedstawicielami sektora technologii informatycznych (IT) w High-Tech Park, prezydent wyraził optymizm i zachęcił krajowych polityków do położenia większego nacisku i skupienia uwagi na zwiększeniu dostępności wirtualnych zasobów, jak również zachęcił do rozwinięcia krypto-górnictwa w kraju.

Chcecie, żeby kryptowaluty, górnictwo itd. stworzyły tu farmy. Poczekajcie, uruchomimy Białoruska Elektrownie Jądrową, a nadmiar energii elektrycznej przeznaczymy na kopalnie i będziemy wydobywać Bitcoiny i je sprzedawać. Może w ten sposób usprawnimy również sektor IT w naszym kraju – powiedział prezydent Alexander.

Prezydent podkreślił, że rząd jest gotowy do przyjęcia, wsparcia i wysłuchania inicjatyw młodego pokolenia. Pierwszy blok energetyczny białoruskiej elektrowni jądrowej, który znajduje się w pobliżu Ostrowca, obwód grodzieński, zostanie oddany do użytku w grudniu tego roku, a drugi będzie latem 2020 roku i ma posłużyć m.in. do zasilania krypto-górnictwa.

Krajowy Uniwersytet Techniczny również wykazał duże zainteresowanie walutami cyfrowymi, w zakresie wdrażania szkoleń odpowiednich specjalistów w branży blockchain i kryptowalut. Szef uniwersytetu docenił również strategię rozwoju gospodarki cyfrowej i badania zasobów cyfrowych w kraju.

W zeszłym roku wszedł w życie Dekret nr 8, który dał prawo Białorusinom badanie takich innowacyjnych technologii jak blockchain, kryptowaluty i kontrakty smart. Minister Telekomunikacji i Cyfryzacji Siergiej Popkow powiedział wtedy, że technologia cyfrowa pozwoli na „transformację gospodarki, administracji publicznej i usług socjalnych”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here