Naga MarketsZdaniem analityków Domu Maklerskiego TMS Brokers, wśród wszystkich walut surowcowych G10, najmniejsza presja ze strony ostatnich wojen handlowych wywierana jest na dolarze kanadyjskim, istnieje jednak spora szansa, że ulegnie to zmianie:

„Rynek wyczekuje przemówienia prezesa Banku Kanady Poloza, gdzie mogą pojawić się kluczowe przesłanki w odniesieniu do decyzji o stopach procentowych w przyszłym miesiącu. Rozczarowujące odczyty CPI i sprzedaży detalicznej w ubiegły piątek oraz niejasne postępy rozmów w sprawie NAFTA są przeszkodami dla podwyżki stóp procentowych, a jednak rynek wycenią prawie 60-proc. prawdopodobieństwo takiego ruchu w lipcu. Gołębie przesłanki w przemówieniu Poloza mogą zatem zachwiać równowagą CAD i skłonić rynek do nadganiania wyprzedaż AUD i NZD”

O wspomnianym wystąpieniu portal Comparic.pl wspominał już w porannym przeglądzie rynków, gdzie analizowano między innymi obecną sytuacją na USD/CAD w ujęciu intraday, gdzie siatka Pivotów połączeniu z średnią ruchomą 33-okresową tworzy wąski kanał zmienności w trakcie środowej sesji.

W szerszym ujęciu widać jednak, że Kanadyjczyk testował najwyższe poziomy od roku, co spotkało się z reakcją podażową na wysokości poziomu 1,3340. Pierwsza strefa wsparcia wypada na wysokości 23,6% zniesienia Fibonacciego (maksima marcowe) i właśnie w nią może celować USD/CAD. Jeżeli jednak zrealizuje się zakładany przez TMS scenariusz i Poloz dostarczy gołębich wiadomości, wtedy istnieje ryzyko trwałego wybicia i zamknięcia na wykresie dziennym nad obecnym oporem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here