Naga MarketsBank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie oferować od następnego przetargu, zaplanowanego na 28 października, obligacje nowej serii, najprawdopodobniej 6-letniej, w zamian za papiery 5-letnie, poinformował dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych i Organizacji Finansowania BGK Robert Zima.

BGK planuje zaoferować obligacje nowej serii

“Dotychczas spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem nabywców obligacjami 5-letnimi. Dlatego na kolejnych przetargach (począwszy od 28 października br.) będziemy chcieli zaoferować obligacje nowej serii o zbliżonej zapadalności, najprawdopodobniej 6-letniej” – powiedział Zima, cytowany w komunikacie.

Wcześniej dziś BGK podał, że zaoferuje na przetargu w środę, 7 października, 5-letnie obligacje serii FPC0725 o wartości nominalnej 1-2,75 mld zł.

BGK zapowiadał wcześniej, że zakłada przeprowadzenie w październiku dwóch przetargów sprzedaży obligacji BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19: 7 października zaoferuje papiery 5-letnie serii FPC0725, a 28 października – serii FPC0630, FPC0733 oraz ewentualnie nowej serii obligacji FPC.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podstawą emisji obligacji jest ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here