Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

Jednym z podstawowych zarzutów wobec zyskujących sobie coraz większą popularność kryptowalut jest fakt, że nie posiadają żadnego pokrycia swojej wartości. Od teraz może to jednak ulec zmianie – na rynku debiutują nowe, wirtualne monety, posiadające stuprocentowe zabezpieczenie w złocie!

Przedsiębiorstwo GBC GesnbR reprezentowane przez Chrisa Glatza oraz Wolfganga Weinmanna postanowiło połączyć nowoczesne rozwiązania płatnicze z dawnym systemem, jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy każdy amerykański dolar posiadał zabezpieczenie w cennym kruszcu. Ma to zapewnić większą stabilność wirtualnej waluty – jej cena nie będzie już tylko i wyłącznie zależna od zainteresowania inwestorów oraz ich chęci wyłożenia własnych pieniędzy, ale również od notowań rynkowych złota.

Przedsiębiorstwo zapewnia, że wzrostowe ruchy cenowe GBC nie są w żaden sposób ograniczane. Zabezpieczenie w złocie zapewnia natomiast możliwość reakcji i zastopowania nagłych spadków. Gwarantuje to wyższy poziom bezpieczeństwa i bardziej opłacalny trading.

GBC – Gold Backed Coins – wypuszczane są podczas tak zwanych book buildings. W ich czasie prywatni inwestorzy składają zamówienia na interesującą ich ilość monet. Jako, że GBC są wymienialne na wolnym rynku posiadacz takiej monety może skorzystać z udogodnień autorskiej sieci Ripple Network. Za jej pomocą Gold Backed Coins mogą być przesyłane w każde miejsce na świecie i trade’owane w stosunku do każdej innej waluty.

Najbliższy Book Building, podczas którego istniała będzie możliwość zakupu GBC zaplanowany został na 9-22 kwietnia 2014 roku. Przewiduje się, że w tym czasie wartość GBC zwiększy się do 0,3112 BTC. Gold Backed Coins mógłby więc stać się drugą co do popularności wirtualną walutą i poważnym zagrożeniem dla samego Bitcoina.

Gwarancja zabezpieczenia złotem

Każda wyemitowana moneta zabezpieczana jest ekwiwalentem w złocie. Wraz ze wzrostem wartości BGC ilość złota zabezpieczającego jedną monetę będzie się zwiększała. Daje to gwarancję stabilnej wartości każdej z pojedynczych wirtualnych monet. Oznacza to, że w przypadku spadku ceny GBC poniżej zabezpieczonej ceny na otwartym rynku GBC/BTC, miejsce będzie miała interwencja pozwalająca załatać dziurę i wypchać cenę ponownie ponad kreskę.

Ilość GBC zależna od popytu rynkowego

Zapotrzebowanie inwestorów określi jak duży GBC zostanie ostatecznie wypuszczonych. Oczywiście właściciele Gold Backed Coin nie chcą doprowadzić do zbyt niskich wycen pieniądza dlatego nieoficjalnie mówi się o zamkniętej puli monet, która nie powinna przekroczyć 13 milionów.

Na sam koniec warto podkreślić, że chcąc nabyć GBC wcześniej należy posiadać skonfigurowany portfel Bitcoin i zakupić kilka wirtualnych monet. W obecnej fazie rozwoju projektu nie ma możliwości zakupu Gold Backed Coinów za dolary lub inną walutę – niezbędne są więc Bitcoiny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here