Naga MarketsJak co czwartek  publikowane są dane dotyczące zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych. Według oficjalnych danych opublikowanych w dniu dzisiejszym, liczba osób, które złożyły wnioski o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła tyle samo ile oczekiwali analitycy.


Departament Pracy poinformował, że liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 231 tys. a więc o 3 tys. więcej niż odczyt w poprzednim tygodniu (korekta z 227 tys. na 228 tys.). Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła 224 tys. co stanowi wzrost o 1750 w porównaniu ze średnią z poprzedniego odczytu. Średnia została skorygowana o 250 z 222 tys. do 222,250. To ważny czynnik wpływający na stabilizację gospodarkę USA. Mimo, że jest to wskaźnik opóźniony, to liczba bezrobotnych jest ważną informacją o ogólnej kondycji, ponieważ wydatki konsumenckie są wysoce skorelowane z warunkami rynku pracy. Bezrobocie jest również istotnym czynnikiem wpływającym na politykę pieniężną kraju.

źródło: dol.gov

Jak reaguje USD?

Odczyt zgodny z oczekiwaniami nie wywołał większego ruchu na parze walutowej GBP/USD. Na chwilę obecną znajdujemy się na istotnym poziomie 1,3267. Najbliższym oporem jest okrągły poziom 1,3300. Dzienny pivot znajduje się na poziomie 1,3216.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here