Naga MarketsOffice for National Statistics (ONS) przedstawił dziś najnowszy raport z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że stopa bezrobocia wzrosła w Zjednoczonym Królestwie w grudniu 2020 roku do poziomu 5,1 proc. z 5,0 proc. raportowanego w listopadzie ub.r., co jest najwyższym poziomem od marca 2016 roku. To aż o 1,3 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii było 599 tys. wolnych miejsc pracy; to o 211 tys. mniej niż rok temu i o 64 tys. więcej niż w poprzednim kwartale.

  • Bezrobocie w UK wzrosło do 5,1 proc.
  • Najgorzej na rynku pracy mają osoby w wieku 18-24 lata
  • Stopa zatrudnienia w UK uplasowała się na poziomie 75 proc.
  • Kurs funta rośnie 4. sesję z rzędu 

Najmłodsi mają najgorzej 

Najnowsza analiza brytyjskiego ONS pokazuje, że według przedziałów wiekowych, największy spadek liczby pracowników odnotowano w ciągu ostatniego roku wśród osób w wieku od 18 do 24 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stopa zatrudnienia w Wielkiej Brytanii w okresie trzech miesięcy do grudnia 2020 r. została oszacowana na 75,0 proc. i była o 1,5 punktu procentowego niższa niż rok wcześniej oraz o 0,3 punktu procentowego niższa niż w poprzednim kwartale.

Wskaźnik zwolnień, w ciągu trzech miesięcy do grudnia 2020 r., oszacowano na 12,3 osób na tysiąc zatrudnionych.

Liczba wolnych miejsc pracy w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. była o 26 proc. niższa niż w tym samym okresie rok temu. Optymistycznym jest jednak to, iż jest to poprawa w stosunku do sytuacji z lata 2020 r., kiedy liczba wolnych miejsc pracy zmniejszyła się o prawie 60 proc. rok do roku, ale tempo poprawy uległo spowolnieniu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zauważalnie umocnił się w ostatnim czasie w relacji do dolara amerykańskiego. Wskutek tych wzrostów przekroczył on poziom 1,4080 USD, co jest najwyższa wyceną szterlinga od kwietnia 2018 roku i jedną z najwyższych od czasu pamiętnego referendum, w którym to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usdpln | giełda komentarze | kursy kryptowalut wykres | notowania s&p 500 | biomed lublin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł11 Bit Studios wyceniona na 654 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułTen Square Games spada w kierunku 500 zł. Winny debiut Huuuge?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here