Naga MarketsPunktualnie o godzinie 9:55, nasi zachodni sąsiedzi opublikowali raport dotyczący poziomu bezrobocia w kraju. Zgodnie z danymi niemieckiego biura statystycznego, w lipcu zaledwie 5,2% obywateli Niemiec zmagało się z brakiem pracy – tu nie było zaskoczenia. Jak te dane wpływają na wycenę wspólnej waluty? 


Zmiana bezrobocia wyniosła -6 tyś wobec prognozowanych -14 tyś, zatem dynamika poprawy na rynku pracy pogorszyła się, jednak to kolejny miesiąc z rzędu, kiedy obserwujemy spadek.

Ważną informacją płynącą z raportu jest niski odsetek bezrobotnych wynoszący 5,2%, to najniższy odczyt w historii zjednoczonych Niemiec, bez pracy pozostaje 2,325 mln ludzi. Oprócz danych z NIemiec otrzymaliśmy również odczyty nt. bezrobocia we Włoszech tu sytuacja pogorszyła się, odsetek ten wyniósł 10,9% wobec prognozowanych 10,8% i 10,7% miesiąc temu.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Jak reaguje DAX?

Niemiecki rynek przed danymi uformował nowy szczyt wyraźniej wychodząc nad 12 800 punktów, by chwilę później złapać byki w pułapkę. Dość dynamicznym ruchem w dół o 50 punktów DAX przeszedł od punktu kierunkowego do pierwszego lokalnego wsparcia na 12 740 o którym wspominałem w porannym komentarzu. Chwilowe wykupienie może oznaczać chęć zbudowania odbicia.

Patrząc szerzej dość silnym punktem wsparcia jest poziom 12 650 punktów a więc obszar knota środowej sesji z ubiegłego tygodnia, tam przebiega również 50-sesyjna średnia krocząca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWyprał $4 mld w kryptowalutach. Sąd pozwolił na jego ekstradycję
Następny artykułKim Kardashian jest fanką Bitcoina?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here