Naga MarketsWraz z godziną 14:30 na rynki napłynęły dane zza oceanu. Najistotniejsza była sytuacja na rynku pracy w Kanadzie oraz dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych.

Bezrobocie w Kanadzie wraca na poziom 5,8%

Analitycy prognozowali spadek stopy bezrobocia z 6% do 5,9%. Z pewnością informacja o stopie bezrobocia zaskoczyła rynki, okazało się bowiem, że ta osunęła się do poziomu 5,8%, a zatem niżej od oczekiwań i poprzedniego wyniku. Jest to jednak poziom, na którym bezrobocie utrzymywało się od lutego do czerwca br.

Dodatkowo wzrosło zatrudnienie w Kanadzie. Pojawiło się 54 tys. nowych wakatów, a jest to liczba ponad dwukrotnie większa od prognoz. Dla przypomnienia, poprzedni wzrost sięgnął 31,8 tys.

Wzrost inflacji konsumenckiej w USA

Przewidywania dotyczące wskaźnika CPI (inflacji konsumenckiej) w ujęciu miesięcznym zakładały wzrost o 0,2% przy poprzednim odczycie na poziomie 0,1%. Taki też był faktyczny odczyt, a więc bez zaskoczenia.

Jednakże CPI w stosunku rok do roku rośnie o 2,9%, tak jak przy poprzednim odczycie. Wynik ten nieco rozczarowuje, rynki bowiem spodziewały się 3-procentowego wzrostu.

USDCAD ponownie testuje opór w obrębie 1.31

Notowania pary walutowej USDCAD jeszcze przed odczytem ponownie testowały obszar oporu horyzontalnego w obrębie 1.31. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, pierwszą reakcją na publikacje zza oceanu było osunięcie do minimów sesyjnych, które zostały nieco pogłębione.

Cena jest teraz uwięziona między linią trendu biegnącą od dołka z obecnego tygodnia, a kluczowym oporem w obrębie 1.31. Wybicie tego pierwszego poziomu otworzy drogę do minimów blisko 1.2961. Z kolei rajd ponad opór może kierować kurs do oporu na 1.3160

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here