Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym sytuacji na rynku zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, stopa bezrobocia osuwała się do poziomu 4,4%, który jest najniższym od 42 lat. Dodając do tego dobre wyniki pozostałych komponentów raportu, w efekcie obserwowano wzrosty funta szterlinga.


Inflacja zarobkowa, zasiłki i bezrobocie pozytywnie zaskakują

Jak podaje ONS średnie zarobki tygodniowe Brytyjczyków (inflacja zarobkowa) osiągały dynamikę 2,1% m/m wobec prognozowanych 1,8% (poprzednio 1,9% po wzrostowej rewizji z 1,8%). Ten sam wskaźnik wykluczający jednak premię również wzrastał do 2,1% (prognoza i poprzednio 2,0%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Ilość ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych (cliamant count) zmniejszała się o 4,2 tysiąca osób (w minionym miesiącu wzrastając o 5,9 tysiąca). Dodatkowo tak jak wspomniano we wstępie stopa bezrobocia osuwała się do 4,4% (z pułapu 4,5%).

Dynamika inflacji zarobkowej. Źródło: ONS

Silny raport, w którym ciężko doszukiwać się słabszych punktów, w efekcie wzrosty funta szterlinga nie powinny nikogo dziwić.

Partnerem analiz makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP o kilkadziesiąt pipsów w górę

W początkowej reakcji na dane funt szterling umacniał się o około 45 pipsów wobec dolara amerykańskiego, wybijając również wąską konsolidację intraday. Atak popytu zatrzymał jednak okrągły poziom 1.2900:

GBP/USD M15

EUR/GBP w pierwszym momencie również wyraźniej w dół (30 pipsów), zamykając się poniżej dotychczasowych miniów sesji (0.9100):

EUR/GBP M15Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here