Naga MarketsPo porannej publikacji europejskiego PMI przyszedł czas na październikową publikację z rynku pracy Strefy Euro. Eurostat informuje, że skorygowana sezonowo stopa bezrobocia w październiku wyniosła 9,8%.


Dzisiejsza publikacja kontynuuje dobrą passę europejskiego rynku pracy. W stosunku do września tego roku odnotowaliśmy spadek o 0,1 pp. (9,8% z 9,9% notowanych we wrześniu), natomiast ujęcie roczne ukazuje jeszcze lepszy widok – dokładnie rok temu stopa bezrobocia w Strefie sięgała aż 10,6%.Najwyższym bezrobociem w krajach całej Unii mogą poszczycić się Grecja (23,4%) oraz Hiszpania (19,2%). Najmniej bezrobotnych znajduje się natomiast w Republice Czeskiej oraz Niemczech. Polska, z 5,7% stopą bezrobocia wciąż plasuje się poniżej średniej europejskiej:

Skorygowane sezonowo stopy bezrobocia wszystkich krajów członkowskich UE. Na niebiesko zaznaczono średnią stopę bezrobocia w UE, na czerwono średnią stopę bezrobocia w Strefie Euro
Skorygowane sezonowo stopy bezrobocia wszystkich krajów członkowskich UE. Na niebiesko zaznaczono średnią stopę bezrobocia w UE, na czerwono średnią stopę bezrobocia w Strefie Euro. |źródło: www.ec.europa.eu

Dzisiejsze dane są jednoznacznie pozytywne – średnia europejska stopa bezrobocia znalazła się na najniższym poziomie od lutego 2009 roku.

Sięgnij do źródła i przeczytaj cały raport Eurostatu – teraz dostępny na Twojej skrzynce dzięki usłudze FxWatcher!

Reakcja EUR/USD rozpoczęła się jeszcze przed publikacją raportu Eurostatu. Obecnie para koryguje wcześniejsze wzrosty, zatrzymując się na lokalnym poziomie wsparcia:

eurusdm5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto wróci pod 1160.00?
Następny artykułGlencore wychodzi na prostą
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here