TMS


Punktualnie o godzinie 9:55, nasi zachodni sąsiedzi opublikowali raport dotyczący poziomu bezrobocia w kraju. Zgodnie z danymi niemieckiego biura statystycznego, w kwietniu zaledwie 5,3% obywateli Niemiec zmagało się z brakiem pracy. Jak te dane wpływają na wycenę wspólnej waluty? 


Pomimo prognoz zakładających spadek bezrobocia o 15 tys., dzisiejszy odczyt na poziomie -7 tys. również możemy uznać za pozytywny. Warto podkreślić, że to już ósmy miesiąc z rzędu, kiedy obserwujemy spadek zmiany bezrobocia. Fakt ten sprawił, że zgodnie z prognozami stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 5,3%. Warto również dodać, że jest to najniższa stopa bezrobocia w historii zjednoczonych Niemiec.

źródło: pl.investing.com

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że publikacja ta wpłynęła na nieznaczną aprecjację europejskiej waluty. Warto również zauważyć, że kurs pary walutowej EURUSD znajduje się obecnie w okolicy bardzo istotnego poziomu wsparcia. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

EURUSD Daily


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrawne aspekty rynku kryptowalut – transmisja z #107 Trading Jam Session
Następny artykułMabion – ubiegły rok zakończony stratą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here