Naga Markets


Punktualnie o godzinie 9:55, nasi zachodni sąsiedzi opublikowali raport dotyczący poziomu bezrobocia w kraju. Zgodnie z danymi niemieckiego biura statystycznego, w kwietniu zaledwie 5,3% obywateli Niemiec zmagało się z brakiem pracy. Jak te dane wpływają na wycenę wspólnej waluty? 


Pomimo prognoz zakładających spadek bezrobocia o 15 tys., dzisiejszy odczyt na poziomie -7 tys. również możemy uznać za pozytywny. Warto podkreślić, że to już ósmy miesiąc z rzędu, kiedy obserwujemy spadek zmiany bezrobocia. Fakt ten sprawił, że zgodnie z prognozami stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 5,3%. Warto również dodać, że jest to najniższa stopa bezrobocia w historii zjednoczonych Niemiec.

źródło: pl.investing.com

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że publikacja ta wpłynęła na nieznaczną aprecjację europejskiej waluty. Warto również zauważyć, że kurs pary walutowej EURUSD znajduje się obecnie w okolicy bardzo istotnego poziomu wsparcia. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

EURUSD Daily


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrawne aspekty rynku kryptowalut – transmisja z #107 Trading Jam Session
Następny artykułMabion – ubiegły rok zakończony stratą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here