Naga MarketsPKO BP jest jednym z ostatnich gigantów z GPW, który zaprezentował wyniki za I kwartał 2017 roku. Choć bank odnotował spory spadek zysku, to i tak udało się pokonać oczekiwania rynku. Publikacja mogła stanowić silny sygnał do wzrostów, jednak początkowy entuzjazm inwestorów szybko ostygł.


Od ubiegłego lata notowania jednego z największych banków działających w Polsce podrożały o ponad połowę. Jak na razie kluczowym oporem jest poziom 37,20 PLN. Po pierwszym nieudanym ataku na tę barierę doszło do cofnięcia w okolicę 34 PLN. Siłę popytu potwierdziła świeca w kształcie młota. Teraz znajdujemy się w przełomowym miejscu. Szpulka wskazuje na niezdecydowanie rynku, dlatego też możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym kupujący powinni doprowadzić do kolejnego ataku na najbliższy opór. Jego wybicie w połączeniu z układem wznoszących średnich kroczących (8- oraz 21-okresowe) powinno stanowić ciekawy sygnał kupna. W drugim przejęcie inicjatywy przez podaż powinno zaowocować cofnięciem w stronę ostatniego wyższego dołka. Jego zniesienie oraz zwrot średnich na południe powinno zachęcać do dołączenia do sprzedających.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania PKO BP po dzisiejszej publikacji wyników za I kwartał zyskiwały nawet 3,30%. Zysk netto całej grupy spadł w ciągu roku z 638,6 mln do 525 mln PLN. Choć jest to gorszy wynik o 18% r/r to i tak udało się przebić konsensus rynkowy, który celował w kwotę 508,7 mln PLN. Największym pozytywem jest poprawa w przypadku dochodów podstawowych Banku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here