Naga MarketsYassin Hankir, prowodyr całego zamieszania

Wszystko wskazuje na to, że twórcy kryptowalutowego startupy Savedroid, którzy mają na swoim koncie initial coin offering (ICO) zakończony sporym sukcesem, najprawdopodobniej uciekli ze zebranymi od inwestorów pieniędzy. Chodzi o sumę niebagatelną, bo co najmniej $50 milionów.


Najpierw strona niemieckiego przedsiębiorstwa przestała odpowiadać, następnie założyciel projektu i prezes, Yassin Hankir, opublikował na swoim Twitterze dosyć jednoznaczną wiadomość: „Dzięki wszystkim! Bez odbioru… #savedroidICO” dodając do tego zdjęcie z lotniska oraz egzotycznej plaży:

Firma budowała aplikację oszczędnościową, która przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji miałaby pomóc użytkownikom automatycznie inwestować w ciekawe portfele kryptowalutowe i powiązane z nimi instrumenty pochodne. Savedroid miał również wypuścić własną kartę kredytową opartą na cyfrowych tokenach.

W przeciągu ostatnich kilkunastu godzin wiadomość o ucieczce Savedroid ze środkami klientów pojawiła się we wszystkim mediach poświęconych kryptowalutom, a na Hankira spadały gromy z jasnego nieba i groźby utraty życia. Jak się okazało, wszystko było zaplanowaną od początku akcją marketingową, którą założyciel startupu wyjaśnia w opublikowanym 19 marca materiale:

Oficjalnie celem kampanii było zwrócenie uwagi na ilość przestępstw i oszustw na rynku kryptowalutowym oraz ICO, z którego skradziono $300 milionów i to tylko w 2017 roku. Nieoficjalnie mówi się jednak, że twórcom zależało po prostu na rozgłosie, co niezaprzeczalnie udało się osiągnąć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here