Naga MarketsBeta Securities liczy na debiut kolejnego funduszu typu ETF na GPW w maju br.Beta Securities Poland liczy, że w I połowie maja dojdzie do debiutu kolejnego oferowanego przez spółkę funduszu typu ETF (czyli Exchange Traded Fund) na warszawskiej giełdzie, poinformował członek zarządu Beta Securities Poland Kazimierz Szpak. Będzie to fundusz na indeks WIGtech w wersji dochodowej.

InvestCuffs

Beta Securities Poland liczy, że w I połowie maja dojdzie do debiutu oferowanego przez spółkę funduszu typu ETF

“Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła nasz kolejny prospekt – już siódmego ETF-a. Jest to ETF na indeks WIGtech w wersji dochodowej, czyli z kapitalizacją dywidend. Spodziewam się, że w pierwszej połowie maja br. możliwy byłby debiut na GPW” – poinformował Szpak podczas debiutu na GPW funduszu Beta ETF S&P500 PLN-Hedged.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Myślimy o wejściu na rynek obligacji. W przyszłości chcielibyśmy mieć dwa, trzy fundusze na rynek obligacji – zarówno na obligacje krajowe, jak i zagraniczne, skarbowe, jak i korporacyjne. Chcemy też wejść w inne klasy aktywów oraz być może w przyszłości w segment małych spółek” – dodał.

ETF, czyli Exchange Traded Fund, to fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie, którego zadaniem jest odzwierciedlanie (replikacja) zachowania się danego indeksu giełdowego. Charakteryzuje się możliwością stałej (codziennej) kreacji i umarzania certyfikatów inwestycyjnych. Certyfikaty portfelowego funduszu inwestycyjnego zamkniętego, czyli w rozumieniu Regulaminu Giełdy tytuły uczestnictwa funduszu typu ETF, notowane są na warszawskiej giełdzie na zasadach analogicznych jak akcje, w szczególności można je swobodnie kupować i sprzedawać, a ich płynność wspierana jest przez animatora rynku (dom maklerski).

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here