Naga MarketsKontrakty ETFBETA ETF WIG20lev PFIZ – czwarty w historii warszawskiej giełdy polski fundusz inwestycyjny typu ETF zadebiutuje na rynku 25 lutego br. Emisję funduszu przeprowadziło AgioFunds TFI SA, a koordynatorem projektu jest Beta Securities Poland. Płynność handlu ETFami będzie wspierana przez animatora rynku, Dom Maklerski BOŚ.


– AgioFunds TFI wprowadza na polski rynek kolejny innowacyjny produkt, który powiększa paletę możliwości inwestycyjnych dla krajowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, mówi Dariusz Wieloch, Prezes Zarządu AgioFunds TFI SA. ETF to konkurencyjna cenowo alternatywa wobec tradycyjnego funduszu. Widzimy, że krajowi inwestorzy oczekują produktów pasywnego inwestowania, dlatego wspólnie z naszym partnerem, Beta Securities Poland, zaoferowaliśmy inwestorom już cztery ETFy. W przygotowaniu są kolejne takie rozwiązania, dodaje Prezes Dariusz Wieloch.

AgioFunds TFI i Beta Securities Poland pionierami rynku ETFów w Polsce

BETA ETF WIG20lev Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty będzie fizycznie i syntetycznie odzwierciedlać indeks WIG20 z uwzględnieniem stopnia dźwigni finansowej WIG20lev, w tym udział fizycznej replikacji portfela opartej na bezpośrednich inwestycjach w akcje będzie stanowił nie mniej niż 50% łącznej ekspozycji portfela funduszu na WIG20. Opłata za zarządzanie funduszu wynosi nie więcej niż 2%. BETA ETF WIG20lev to już czwarty z kolei polski ETF powstały dzięki współpracy AgioFunds TFI i Beta Securities Poland.

Pierwszy polski ETF na WIG20 – Beta ETF WIG20TR Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty także powstał dzięki współpracy AgioFunds TFI z Beta Securities Poland i zadebiutował na rynku w styczniu 2019 roku. Fundusz ten odwzorowuje zachowanie indeksu WIG20 i uwzględnia dywidendy wypłacane przez spółki wchodzące w jego skład.

W listopadzie 2019 roku odbyło się natomiast pierwsze notowanie BETA ETF WIG20short Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – funduszu opartego na indeksie WIG20short. Cel inwestycyjny funduszu jest realizowany poprzez replikację indeksu WIG20short, którego wartość kształtowana jest symetrycznie względem indeksu WIG20. Strategia funduszu umożliwia grę na spadkach indeksu WIG20.

Zobacz również: W 2019 polskie fundusze ETF wreszcie zagościły na GPW, Beta Securities zdradza szczegółyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara traci drugi dzień z rzędu. Ile kosztuje euro, funt i frank do PLN?
Następny artykułTo już koniec spadków na EURUSD? Analitycy UOB sugerują korektę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here