Naga MarketsRosjaWładze z Moskwy blokują najpopularniejszy w Rosji agregator giełd kryptowalut. Chodzi o portal BestChange.ru, na który Rosjanie mogą wejść już tylko za pomocą VPN.

  • Rosja uderza w rynek kryptowalut.
  • Władze zablokowały teraz dostęp do portalu BestChange.ru.

BestChange.ru zakazane w Rosji?

Agregator to około 400 lokalnych serwisów giełd kryptowalut. Został zablokowany 26 sierpnia przez Roskomnadzor.

Strona jest jednak nadal dostępna, ale tylko za pośrednictwem usług VPN, a także witryn lustrzanych, takich jak BestChange.net.

Zgodnie z ogłoszeniem w lokalnych mediach społecznościowych, strona BestChange.ru została zablokowana wraz z kilkoma innymi witrynami branżowymi ze względu na „wzmianki o kryptowalutach”.

Zgodnie z publicznymi aktami sądowymi cytowanymi przez BestChange, Roskomnadzor zablokowało BestChange.ru obok witryn takich jak cryptowikipedia.ru i coinpost.ru. Według danych strony internetowe „oferowały zakup elektronicznej waluty bitcoin i niektórych produktów wykorzystujących tę walutę”. Ponieważ kryptowaluty, takie jak bitcoin, nie mogą być używane do płatności w Rosji, rozpowszechnianie informacji o nich jest nielegalne, odnotowano w aktach sądowych.

To nie pierwszy raz…

Witryna BestChange.ru była już jednak wcześniej wielokrotnie blokowana. Jak donosi rosyjska agencja informacyjna RBC, strona internetowa została po raz pierwszy zablokowana w 2017 roku. Witryna pozostawała dostępna dzięki usługom takim jak VPN, zauważa raport. Roskomnadzor podobno ponownie zablokował BestChange.ru w 2019 roku, argumentując, że rozpowszechnianie informacji o bitcoinie „jest sprzeczne z prawem federalnym i jest zabronione na terytorium Rosji”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here