Naga Markets

Best chce być w przyszłości spółka dywidendową, na razie realizuje skupy akcjiWarszawa, 07.09.2022 (ISBnews) – Best chce być w przyszłości spółką dywidendową, zapowiedział prezes spółki Krzysztof Borusowski. Na razie Best zastępuje wypłaty skupami akcji własnych.

“Best przygotowuje się do bycia spółką dywidendową” – powiedział Borusowski podczas konferencji prasowej.Nie podał jednak terminu, w którym mogłaby nastąpić wypłata pierwszej dywidendy. Podkreślił, że na razie Best realizuje regularnie skup akcji własnych, który można określić jako “testowy program dywidendowy”.

Best przeprowadził skup akcji własnych o wartości 10 mln zł wiosną br.

Prezes zwrócił też uwagę, że dywidenda wypłacana jest z zysku spółki-matki. W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2022 r. wyniosła 22,45 mln zł wobec 10,14 mln zł straty rok wcześniej.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 339,07 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDecyzja RPP dalej nie znana. WIG20 z remisową sesją
Następny artykułBest powróci na rynek obligacji, czeka na zatwierdzenie prospektu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here