Naga MarketsBest Buy stawia na dostawy do konsumentówBest Buy zapowiedział w czwartek, że spodziewa się, że marże będą pod presją w drugim kwartale, ponieważ wydaje więcej na rozszerzenie usług dostawczych, aby wspierać gwałtowny wzrost zakupów online od osób pozostających w domu.

  • Ilość zamówień online w Best Buy wzrosła o 155%.
  • Firma poszerzy swój wachlaż usług związanych z dostawami.
  • Przychody Best Buy spadły o 6,3%.

Nowa rzeczywistość sprzedaży

Sprzedawca elektroniki był zmuszony do zamykania sklepów w całych Stanach Zjednoczonych, ale jego punkty sprzedaży nadal zapewniają dostawę zamówień  internetowych, których liczba wzrosła o ponad 155%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ważną częścią działalności sieci w czasach kwarantanny ma być dostawa produktów w dniu złożenia zamówienia.

– Podejście to jest bezpieczniejszym sposobem na obsługę klientów. Spersonalizowana sprzedaż jest lepszym rozwiązaniem także dla sprzedawcy detalicznego, który sprzedaje bardzo kosztowne produkty, takie jak konsole do gier, urządzenia kuchenne i systemy kina domowego. Mamy nieco mniej impulsowej mentalności sprzedaży w Best Buy. – wyjaśniła prezes Best Buy, Corie Barry.

Zobacz również: LPP osiąga wzrost sprzedaży w internecie o 381%

Sprzedaż internetowa stanowiła około 42% przychodów krajowych Best Buy w pierwszym kwartale na poziomie 7,92 miliardów dolarów, w porównaniu z 15% udziałem rok wcześniej.

Cena akcji Best Buy wzrosłą o 2,27% w ciągu 10 dni

Całkowite przychody Best Buy spadły o 6,3% do 8,56 miliardów dolarów w kwartale zakończonym 2 maja, ale przekroczyły oczekiwania analityków o 400 milionów dolarów, wynika z danych IBES z Refinitivu.

Sprzedaż kwartalna spadła o 5,3%, a zysk netto spadł o 40% do 159 milionów dolarów.

– Oczekuję, że pandemia pobudzi innowacje technologiczne i zmieni długofalowe zachowania klientów. Dlatego firma dostosowuje zapasy i magazynuje produkty, które wspierają wideokonferencje, pomagają w przygotowaniu jedzenia i zapewniają rozrywkę rodzinom. – powiedziała Barry.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Best Buy w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here