Naga Markets

Berkshire Hathaway dokona wkrótce znacznej transakcji dotyczącej obligacji jenowych?Berkshire Hathaway Inc. należący do Warrenna Buffetta pzygotowuje się do rzekomej sprzedaży japońskich obligacji korporacyjnych denominowanych w jenach. Informacje zostały podane przez osoby posiadające bezpośrednią wiedzę w tej sprawie, cytowane przez Bloomberga.

Obligacje jenowe w centrum uwagi Berkshire Hathaway

Domniemana transakcja konglomeratu Warrena Buffetta może obejmować obligacje o długości 30 lat. Osoby, które udzieliły tej informacji poprosiły o nieujawnianie ich tożsamości, ponieważ nie zostały upoważnione do mówienia o tym.

Dzięki utrzymaniu przez Bank Japonii (BoJ) polityki ujemnych stóp procentowych, całkowite koszty pożyczek dla firm wyrażone w jenach pozostają stosunkowo niskie, nawet jeśli ich nominalna wartość wzrosła. Pomogło to przyciągnąć większą liczbę emitentów na rynku kredytów w jenach.

Obligacje jenowe nie są jedynymi instrumentami finansowymi obserwowanymi przez legendarnego inwestora. Wyrocznia z Omaha zwiększyła w ostatnim czasie również swoje pozycje w japońskich spółkach.

W rezultacie, udziały Berkshire Hathaway wzrosły do ​​6,59% z 5,04% w Mitsubishi Corp, do 6,62% z 5,03% w Mitsui & Co, do 6,21% z 5,02% w Itochu Corp, do 6,75% z 5,06% w Marubeni Corp i do 6,57% z 5,04% w Sumitomo Corp. Więcej o tym w artykule: To dlatego Warren Buffett zainwestował w TSMC. Wyrocznia z Omaha stawia też na Japonię.

Średnia rentowność japońskich obligacji korporacyjnych denominowanych w jenach o ratingu inwestycyjnym wynosi około 0,67% w porównaniu do 5,36% dla amerykańskich odpowiedników – wynika z danych zebranych przez Bloomberg.

Jeśli oferta spółki Buffetta dojdzie do skutku, będzie to druga w tym roku oferta wyrażona w japońskiej walucie i tym samym dołączy do ostatnich serii transakcji w jenach, przeprowadzonych przez zagranicznych emitentów.

XTB

W styczniu Berkshire sprzedało pięcioletnie obligacje przy spreadzie wynoszącym 17 punktów bazowych. Jak twierdzą osoby zorientowane w sytuacji, dla obecnej oferty rozważana jest marża w wysokości około 60 punktów bazowych dla obligacji o podobnym czasie trwania.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Przypominamy, że firma inwestycyjna emituje japońskie obligacje korporacyjne denominowane w jenach co roku od 2019 r., kiedy to wyceniono jedną z największych ofert obligacji jenowych, jakie kiedykolwiek zostały wystawione przez zagraniczną spółkę.

Co więcej, Berkshire zatrudniło Bank of Amerca Securities Inc. i Mizuho Securities Co. do potencjalnej oferty zarejestrowanych w amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stałych niezabezpieczonych obligacji. Informacja ta została podana przez Mizuho na początku tego tygodnia.

Ostatnimi czasy Warren Buffett jest coraz częściej aktywny na rynku, pomimo niesprzyjającej koniunktury i globalnej sytuacji makroekonomicznej. Niedawno legendarny inwestor dokonał dużej inwestycji w Taiwan Semiconductor (TSMC), po tym jak wartość spółki spadła o jedną trzecią. Tajwańska firma jest największym na świecie producentem najbardziej zaawansowanych chipów procesorowych, które wykorzystywane są w smartfonach, komputerach oraz sprzęcie wojskowym i kosmicznym.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSłabszy dolar wspiera notowania złotego
Następny artykułElon MUSK jest NAJWIĘKSZYM przedsiębiorcą naszych czasów – uważa Robert Kiyosaki
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here