Naga MarketsBerg Holding: Farmy Fotowoltaiki z kolejną umową dzierżawy działki pod instalacje fotowoltaiczną o mocy 20 MWNotowany na rynku NewConnect Berg Holding w komunikacie giełdowym opublikował informację w sprawie zawarcia przez spółkę zależną od Farm Fotowoltaiki tj. Elektrownia Słoneczna 114
Sp. z o.o., umowy na dzierżawę działki, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy
20 MW. To kolejny duży projekt pod, który spółka pozyskała nieruchomość.

Berg Holding opublikował informację w sprawie zawarcia Farm Fotowoltaiki umowy na dzierżawę działki

„Tempo rozwoju Farm Fotowoltaiki przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Rok temu na etapie negocjacji warunków współpracy z Columbus Energy, zakładaliśmy deweloping na poziomie 40 MW. W krótkim czasie rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem inwestycji o łącznej mocy 72 MW. Obecnie to już blisko 350 MW, co praktycznie daje równowartość mocy nominalnej jednego z bloków węglowych elektrownii Bełchatów. Realizacja wszystkich dewelopowanych projektów pozwoli zredukować, aż 8 mln ton dwutlenku węgla w perspektywie kolejnych 30 lat. Ekologia i walka z zanieczyszczeniem to dla nas kluczowa kwestia. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią energetycznej rewolucji.” – komentuje Kami Kita – Prezes Zarządu Farmy Fotowoltaiki S.A.Instalacja fotowoltaiczne o mocy 350 MW są w stanie pokryć średnie roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 70.000 gospodarst domowych, licząc średnio 3 osoby w gospodarstwie, wyprodukowana przez te instalacje energia dotrze, aż do 210.000 osób.

W kwietniu i maju br. Spółka poinformowała rynek o zawarciu umów dzierżawy nieruchomości pod budowę dwóch farm, pierwszej o mocy minimum 50 MW i drugiej o mocy 130 MW. Dzięki realizacji tych inwestycji Farmy Fotowoltaiki staną się jednym z kluczowych graczy na polskim rynku, który bez wątpienia staje się coraz bardziej konkurencyjny.

„Działalność Farm Fotowoltaiki opera się głównie na współpracy z liderem rynku PV w Polsce tj. Columbus Energy S.A. Model biznesowy zakłada współpracę na zasadzie wspólnych spółek celowych we własności 50/50, gdzie przykładem jest spółka Columbus&Farmy Sp. z o.o. i realizowane przez nią projekty. Umowa dzierżawy, o której właśnie poinformowaliśmy rynek jest pierwszą umową zakładającą realizację inwestycji w 100% we własnym zakresie, począwszy od pozyskania nieruchomości, projektu i budowy, po zawarcie umów PPA. To świadczy na jakim etapie znajdujemy się w tym momencie.” – dodaje Kamil Kita.

Również w kwietniu br. spółka z sukcesem zakończyła emisję crowdfundingową promowaną przez platformę Crowdway. Już kwadrans po starcie kampanii zebrano ponad 1 mln zł. Ostatecznie akcje nabyło ponad 900 inwestorów za kwotę przeszło 4,05 mln zł. Zebrane środki spółka przeznaczyła na budowę pierwszej instalacji o mocy 1 MW we wsi Nagoszyn w województwie podkarpackim.

„Realizacja projektu Nagoszyn przebiega zgodnie z planem, obecnie czekamy na zwtwierdzenie przez Urząd Gminy pozwolenia na budowę w zakresie zmiany modułów fotowoltaicznych na nowe o większej mocy jednostkowej. Finalizowane jest również wybór kontrahenta, który będzie odpowiedzialny za budowę. Wszystkie prace planujemy zamknąć najdalej do listopada br., aby z początkiem roku rozpocząć produkcję i sprzedaż energii zgodnie z wygraną aukcją OZE.” – informuje Kamil Kita.

Spółka w ramach planowanej strategii zakładają rozwój sieci wykonawczej i dystrybucji przez zawiązywanie współpracy z kolejnymi partnerami i firmami projektowo-montażowymi, rozwój zaplecza techniczno-handlowego oraz badawczego przez budowę własnego zespołu firm podwykonawczych, w systemie relacji B2B oraz budowę bazy inwestorów zainteresowanych zakupem farm fotowoltaicznych lub inwestycjami w branży fotowoltaiki. Ponadto spółka prowadzić będzie działalność edukacyjną w zakresie propagowania ekotechnologii, w tym również współpracę z podmiotami aktywnymi w tym obszarze.

invest

Wcześniej 15 lutego NWZ spółki podjęło uchwałę, w której wyraziło zgodę na wprowadzenie akcji spółki na giełdę. Debiut planowany jest między czwartym kwartałem br., a pierwszym kwartałem 2022 roku. Farmy Fotowoltaiki pod koniec lutego br. poinformowała o aktualizacj strategii rozwoju. Dzięki jej realizacji spółka osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 9,7 mln zł rocznie w perspektywie kolejnych 15 lat, co łącznie daje kwotę ponad 145 mln zł. Spółka zamierza od 2023 roku regularnie wypłacać dywidendę w wysokości 90% wolnych przepływów pieniężnych, 10% pozostawiając w formie rezerwy na lata kolejne.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here