Naga MarketsbenefitBenefit Systems odnotował 105,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 114,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 155,46 mln zł wobec 153,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 527,39 mln zł w 2019 r. wobec 1 208,76 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 166,34 mln zł wobec 146 mln zł zysku rok wcześniej.

“Nasze pozytywne spojrzenie na długoterminowe perspektywy dla grupy kapitałowej nie ulega zmianie. Natomiast krótkoterminowo oczekujemy negatywnego wpływu epidemii koronawirusa COVID-19 na wyniki finansowe grupy kapitałowej Benefit Systems. Wpływ ten jest przede wszystkim związany z zamknięciem od 14 marca 2020 roku w Polsce obiektów sportowych i klubów fitness wynikającym z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku. Analogiczna sytuacja zamknięcia obiektów ma miejsce na rynkach zagranicznych, na których działają spółki grupy kapitałowej (w Czechach, Bułgarii i na Słowacji: od 13 marca; w Grecji od 18 marca; w Chorwacji od 19 marca). W czasie zamknięcia obiektów sportowych i klubów fitness, grupa kapitałowa kontynuuje oferowanie posiadaczom aktywnych kart sportowych w Polsce wielu usług dostępnych, przede wszystkim, w formule online – są to m.in. biblioteka ebooków i audiobooków, profesjonalne programy żywieniowe, treningi online, podcasty z ekspertami oraz materiały edukacyjne. W kwietniu użytkownikom MultiSport udostępnione zostaną również indywidualne konsultacje trenerskie i dietetyczne, platforma do nauki języka angielskiego i animacje dla dzieci” – czytamy w raporcie.

Źródło: ISBNews

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Spółka traci około 5%. Na wykresie tygodniowym wydaje się, że spadki mogą być kontynuowane. Powód jest dość prosty, na czas kryzysu i możliwego wzrosty bezrobocia, spółka i jej produkty mogą nie być uznawane przez rynek za najlepszą inwestycję. Możliwe więc, że cena spadnie do wsparcia przy 500 zł.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here