Naga MarketsbenefitGrupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.


W drugim kwartale 2019 roku spóła wypracowała 39,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 24,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 37,89 mln zł wobec 36,06 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 377,8 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 300,35 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2019 r. spółka miała 56,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 45,98 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 735,51 mln zł w porównaniu z 581,95 mln zł rok wcześniej.

– Przychody segmentu Polska wzrosły o 21,8% r/r [do 580,13 mln zł], na co składa się zwiększona sprzedaż kart sportowych i ich nieco wyższa średnia cena, a także przeprowadzone transakcje nabycia udziałów większościowych w spółkach: FitFabric Sp. z o.o., Masovian Sports Center Sp. z o.o., NewCo2 Sp. z o.o., NewCo3 Sp. z o.o. i Benefit Partners Sp. z o.o. (łącznie 38,8 mln zł) oraz wzrost organiczny spółek kontrolowanych – czytamy w raporcie.

Spółka przyznaje także, iż na koniec I półrocza 2019 roku Grupa Benefit Systems odnotowała wzrost liczby kart sportowych w Polsce do poziomu 1 046,5 tys. sztuk. W ciągu 12 miesięcy był to przyrost o 127 tys. kart, tj. o 13,8%. Ponadto, w samym pierwszym półroczu 2019 roku uruchomionych zostało 10 nowych klubów fitness.

Marża brutto ze sprzedaży w analizowanym okresie wzrosła o 21,2 mln zł. W odniesieniu do przychodów oznacza to spadek rentowności o 1,3 pkt proc. względem pierwszego półrocza 2018 roku, jednakże jej wartość utrzymuje się nadal na wysokim poziomie 26,3%.

– Powodem niższej rentowności jest m.in. obserwowana wyższa średnia aktywność użytkowników względem okresu porównywalnego. Na aktywność wpływają też niehandlowe niedziele w których użytkownicy częściej decydują si€ skorzystać z zajęć sportowych – wyjaśniono.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 88,48 mln zł wobec 68,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Na koniec I półrocza 2019 roku Grupa Benefit Systems zarządzała w Polsce spółkami prowadzącymi łącznie 153 kluby własne. Dodatkowo, grupa posiadała udziały w spółkach zarządzających kolejnymi 48 obiektami. W porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku zakres wyników konsolidowanych w pełni do wyników Grupy wzrósł o 43 obiekty.

Orbex
 

Sytuacja na wykresie:

Akcje Benefit rosną o poranku o ponad 5%. Notowania spółki w dalszym ciągu utrzymują się jednak poniżej 665 zł, a cały, trwający od połowy maja ruch wzrostowy zdecydowanie bardziej przypomina formę korekty aniżeli impuls mogący zmienić ogólne nastawienie rynku. To w dalszym ciągu pozostaje zatem pro-spadkowe.

Benefit SystemsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 konsoliduje nad 2100 pkt. GPW za 8,3 mln zł wdraża nowy system analizy danych
Następny artykułZM Henryk Kania wnioskuje do KNF ws. podejrzenia manipulacji przez Tarczyńskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here