Naga MarketsbenefitGrupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

Spółka wypracowała 16,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 21,7 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 31,89 mln zł wobec 28,53 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 357,7 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 281,61 mln zł rok wcześniej.

“Na koniec pierwszego kwartału 2019 roku Grupa Benefit Systems odnotowała wzrost liczby kart sportowych w Polsce – do poziomu 1 032,1 tys. sztuk. W ciągu 12 miesięcy był to przyrost o 116,1 tys. kart, tj. o 12,7%. Przychody segmentu Polska w części związanej ze sprzedażą kart sportowych wzrosły o 15% r/r, co jest wynikiem przede wszystkim zwiększonej sprzedaży kart sportowych oraz ich nieco wyższą średnią ceną” – czytamy w raporcie.

 

“Zmiana przychodów ze sprzedaży w zagranicznej działalności fitness o 6,5 mln zł (tj. o 78%) wynika ze zmiany liczby klubów konsolidowanych do wyników tej części segmentu Zagranica. Na wzrost liczby klubów składa się głównie efekt akwizycji (maj 2018 roku) podmiotów działających uprzednio w Czechach pod marką Jatomi, a także utworzenie 4 nowych klubów w Bułgarii” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 32,47 mln zł wobec 26,12 mln zł zysku rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Akcje Benefit rosną o poranku około 4% jednak przy niskich obrotach. Spółka ma za sobą ogromną przecenę i wydaje się, że zbliża się czas korekty. Wydaje się, że dużym osiągnięciem popytu byłoby doprowadzenie kursu do poprzedniego dołka czyli w rejon 680 zł.

benefit
źródło xStation 5

Czytaj także: Oponeo [OPN], LC Corp [LCC] – Gorące spółki dnia 16.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 16.05.2019
Następny artykułBNP Paribas z mocną poprawą wyników w I kwartale. Notowania w kierunku 55 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here