Naga MarketsBenefit Systems: Termin zakończenia postępowania UOKiK przesunięty na 29 V 2021Benefit Systems otrzymał postanowienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), na mocy którego nowy przewidywany termin zakończenia postępowania antymonopolowego dot. spółki zależnej Benefit Partners, przewidziano na dzień 29 maja 2021 r.

Benefit Systems prowadzi postępowanie monopolowe

“Nowy przewidywany termin zakończenia postępowania antymonopolowego przewidziano na dzień 29 maja 2021 r. Prezes Urzędu wskazał, że z uwagi na złożony charakter postępowania i konieczność dalszej analizy sprawy zakończenie postępowania na obecnym etapie nie jest możliwe” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Postępowanie antymonopolowe prowadzone jest m.in. przeciwko spółce zależnej Fit Invest. Pod koniec czerwca 2018 r. Benefit Systems poinformował, że otrzymał postanowienie prezesa UOKiK o wszczęciu postępowania “w związku z podejrzeniem zawarcia porozumienia w sprawie podziału rynku klubów fitness, podejrzeniem czynienia ustaleń dotyczących wyłączności współpracy z klubami fitness oraz podejrzenia ograniczania możliwości oferowania usług w ramach pakietów usług sportowo-rekreacyjnych. Postępowanie zostało wszczęte również przeciwko innym niż spółka przedsiębiorcom, w tym podmiotom, w których emitent bezpośrednio lub pośrednio, w tym poprzez Fit Invest, posiada udziały lub akcje”. Wówczas spółka podała, że nie zgadza się z przedstawionymi zarzutami.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW. Skonsolidowane przychody sięgnęły 1,53 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here