Naga MarketsbenefitBenefit Systems odnotowało 2,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 16,25 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Benefit Systems podsumowuje mijający kwartał bieżącego roku

Zysk operacyjny wyniósł 42,94 mln zł wobec 31,89 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł odpowiednio: 96,26 mln zł wobec 74,12 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 386,08 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 354,07 mln zł rok wcześniej.

“W perspektywie drugiego półrocza bieżącego roku wyniki grupy kapitałowej będą zależeć m.in. od skutków makroekonomicznych epidemii COVID-19, ich wpływu na rynek pracy, jak również na konsumpcję prywatną na rynkach, na których operuje grupa kapitałowa. Długoterminowo grupa niezmiennie szacuje potencjał rynku kart sportowych w Polsce na 1,8 mln do 2,2 mln sztuk oraz obserwuje wysoki potencjał rozwoju Programu MultiSport na rynkach zagranicznych (aktualnie będących w relatywnie wczesnej fazie wzrostu). Co więcej, epidemia koronawirusa COVID-19 może w długim terminie wpłynąć na zwiększenie społecznej świadomości w obszarze ochrony zdrowia i podnoszenia odporności, co z kolei może generować popyt na usługi związane z aktywnością fizyczną, stanowiącą główny obszar działalności grupy” – czytamy w raporcie finansowym.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 10,81 mln zł wobec 32,47 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here