Naga MarketsBenefit System z mocnym odbiciem. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość - zapiski giełdowego spekulantaMocno w ostatnich dniach zachowuje się kurs spółki Benefit System, mimo że perspektywy dla branży w związku z kolejnymi obostrzeniami nie są najlepsze. W czwartek spółka pokazała wyniki za III kwartał. Benefit Systems odnotował 18,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 26,85 mln zł zysku rok wcześniej. Za niższy wynik odpowiada tylko pandemia i zawieszanie kart sportowych. Już w III kwartale spółka zauważała jednak poprawę sytuacji. IV kwartał nie zapowiada się jednak najlepiej ze względu na powrót obostrzeń. Mimo wszystko, ponad 18 mln zł zysku netto może cieszyć w kontekście panujących warunków. Zysk operacyjny wyniósł 33,42 mln zł wobec 55,9 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Benefit mocno zyskuje po wynikach
  • Celem popytu okolice 700 zł

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 313,51 mln zł wobec 376,12 mln zł rok wcześniej. Sumując wynik za trzy kwartały mamy oczywiście stratę, sięga ona 20,63 mln zł. Rok temu zysk przekraczał aż 83 mln zł. Spółka uważa, że podjęte działania i zdobyte doświadczenie, pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość i liczyć na odbudowę wyników. Spoglądając na wykres, mamy mocne odbicie od minimów z maja ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne odbicie

Dlaczego kurs zaczyna rosnąć? Wydaje się, że nic złego branży nie może już spotkać. Mamy drugą falę pandemii, kolejne obostrzenia – to wszystko jest już znane. W sumie, od początku roku spółka notuje ponad 50% korektę, być może jest to więc dobry moment aby zacząć wyceniać lepszą przyszłość.

benefit

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here