Naga MarketsBenefit odnotował w I kwartale drastyczny spadek zysku nettoBenefit Systems – firma specjalizująca się w dostarczaniu pracodawcom skutecznych rozwiązań z obszaru pozapłacowych świadczeń pracowniczych pokazała wyniki za I kwartał 2020 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 386 mln zł. i wzrosły o 9% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 1,4 mln zł. wobec 16,1 mln zł. rok wcześniej – spadek o 91,2% rdr.

  • Przychody Benefit Systems wyniosły w I kwartale 2020 r. 286 mln zł. Zysk netto wyniósł 2,0 mln zł. 
  • Notowania Spółki tanieją w poniedziałek o blisko 4%, a kurs oscyluje w okolicach 760 zł. 
  • Niezłe perspektywy przed Firmą związane z odmrażaniem światowych gospodarek. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
Benefit Systems publikuje wyniki za I kwartał 2020 r.

Przychody Benefit Systems wzrosły w I kwartale do 386,1 mln zł z 354,1 mln zł i były poniżej 404,9 mln zł konsensusu. Były jednak niższe o 6,2% w porównaniu z IV kwartałem 2019 r. Wynik EBITDA Benefit Systems wzrósł do 96,3 mln zł z 74,1 mln zł. w ubiegłym roku. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 83,5 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej zwiększył się do 42,9 mln zł z 31,9 mln zł i był zbliżony do konsensusu na poziomie 42,3 mln zł.

Wybrane wyniki finansowe Benefit Systems za I kwartał 2020 r. Źródło: opracowanie własne na podstawie raportu bieżącego Spółki

Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej zmniejszył się w pierwszym kwartale 2020 roku do 2 mln zł z 16,2 mln zł przed rokiem. Konsensus zakładał osiągnięcie 7,1 mln zł zysku. Marża netto spadła o 4,9 pp z poziomu 5,4% do poziomu 0,5% wobec oczekiwań analityków równych 1,7%.

Zobacz również: WIG-GORNIC vs WIG-NRCHOM. Branżowe porównania indeksów w tle koronawirusa

Akcje Benefit Systems tracą po raporcie z wynikami za I kwartał

Podczas poniedziałkowej sesji walory Benefit Systems, po niezłym otarciu, zeszły pod “kreskę”. Obecnie, o godzinie 13:00 kurs spada o 3,8% a cena wynosi 760 zł za 1 akcję, przy obrocie na poziomie 330 tys. zł. Walory Spółki od czerwca ubiegłego roku pięły się w górę, a ich wartość w lutym 2020 r. w porównaniu z majem 2019 r. podwoiła się. Wpływ na taki stan rzeczy miały niezłe wyniki finansowe oraz informacje od Zarządu o ciągłym wzroście liczby klientów i rozwoju sieci w innych krajach (poza Polską).

Sytuacja z pandemią COVID-19 całkowicie zmieniła krótkoterminowe rokowania dla Spółki. Zgodnie z rozporządzeniem Rządów, wszystkie siłownie i kluby fitness zostały zamknięte, a co za tym idzie, użytkownicy nie mogli korzystać ze swoich kart sportowych i zaczęli je zawieszać lub wypowiadać umowy. Obecnie, w ramach odmrażania gospodarki, również siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte w końcówce maja. Jest to świetna wiadomość dla akcjonariuszy i w średnim terminem może skutkować próbą powrotu na poziomy sprzed wybuchu pandemii.

Notowania akcji Benefit Systems z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Na koniec pierwszego kwartału 2020 roku liczba kart MultiSport osiągnęła poziom 1,55 mln szt., w Polsce z Programu MultiSport korzystało 1,18 mln użytkowników, a na rynkach zagranicznych 371 tys. Według stanu na koniec marca 2020 roku spółki, w których Grupa Kapitałowa Benefit Systems posiada udziały większościowe w 163 obiektach na terenie
Polski. Ponadto, Grupa posiada 15 klubów w Czechach, 1 na Słowacji oraz 9 w Bułgarii, które wspierają rozwój produktu na nowych rynkach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here