Naga MarketsbenefitAkcje spółki Benefit Systems spadają już siódmą sesję pod rząd. Ostatni rok nie należy do udanych, gdyż cena akcji spadła o ponad 50% i w dalszym ciągu nie widać, aby sytuacja miała ulec poprawie. Niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oznajmił, iż zakończenie postępowania antymonopolowego przeciwko firmie przesunięto na 30 września.


Zobacz również: PKP Cargo w I kw. 2019 roku szacuje zysk netto na poziomie 53 mln złotych

Silna przecena akcji trzeci tydzień z rzędu

W czerwcu ubiegłego roku spółka poinformowała, iż UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Benefit Systems i spółce zależnej Fit Invest. Firmy podejrzewane są o zawarcie porozumienia w sprawie podziału rynku klubów fitness. Spółka odwołała się od zarzutów i postanowiła przedłożyć swoje stanowisko w terminach określonych przez prezesa UOKiK.

Zarząd Benefit Systems otrzymał postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na mocy którego nowy przewidywany termin zakończenia postępowania antymonopolowego przewidziano na dzień 30 września 2019 roku. Prezes Urzędu wskazał, że z uwagi na złożony charakter postępowania i konieczność dalszej analizy sprawy zakończenie postępowania na obecnym etapie nie jest możliwe – podano w komunikacie.

Akcje spółki Benefit Systems pozostają pod presją silnego impulsu spadkowego. W trakcie dzisiejszej sesji cena oscyluje przy poziomie 522 zł za akcję. Najbliższym wsparciem jest poziom 464,50, a następnie 366,80. Natomiast dopóki opór 683,40 nie zostanie przebity, dopóty presja podaży powinna dominować na notowaniach.

Orbex
Akcje Benefit Systems we wtorek 14 maja 2019
xStation5, XTB

Zobacz również: GPW: Jak dobierać spółki do portfela inwestora indywidualnego?

Spółka Benefit Systems dostarcza innym pracodawcom rozwiązania w zakresie pozapłacowych świadczeń pracowniczych z obszaru sportu, rekreacji, kultury i rozrywki, jak również szytych na miarę programów kafeteryjnych. Głównym produktem firmy jest karta MultiSport Plus (program dostępu do najlepszych klubów oraz obiektów wielofunkcyjnych z obszaru sportu i rekreacji). Drugi istotny dla Benefit Systems produkt to programy kafeteryjne. Spółka w swej ofercie posiada także MultiBilet umożliwiający dostęp do ponad 90 kin w całej Polsce, w tym również do sieci Multikino. Spółka Benefit Systems powstała w 2000 roku w Warszawie z inną wizją działania niż obecny model biznesowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here