Naga MarketsGrupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki.

benefit
źródło xStation 5

Notowania spółki doznały nagłego załamania podczas wtorkowej sesji. Akcje taniały o ponad 24% przy gigantycznych obrotach. Powodem załamania była informacja o prognozach na 2019 rok. Zdaniem spółki, zysk na działalności operacyjnej może być w tym roku niższy od 5 do 10%, a zysk brutto nawet od 30 do 40% względem roku poprzedniego. Spadek wyników ma się dokonać pomimo nadal rosnących przychodów i rosnące ilości sprzedawanych kart. Spoglądając na wykres w ujęciu tygodniowym ,widać że wzrosty z poprzednich lat odeszły do historii. Od początku 2018 roku mamy spadkową strukturę ekstremów. Wydaje się jednak, że po tak gwałtownej reakcji jak we wtorek, w najbliższym czasie może dojść do korekty spadków.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce.

kruk
źródło xStation 5

Akcje spółki rosły podczas wtorkowej sesji o ponad 2% przy nie najgorszych obrotach. Spółka w trakcie sesji poinformowała o sfinalizowaniu umowy przejęcia 100% udziałów spółki Wonga działającej na polskim rynku pożyczek online. Wartość transakcji opiewa na 97,1 mln zł. Na kwotę składa się wartość udziałów sprzedawanej spółki i prawa do własności marki oraz spłata jej zobowiązań. Spółka podkreśliła, że w ten sposób wchodzi na nowy obszar działalności i nadal zamierza kontynuować dynamiczny rozwój. Celem ma być 700 mln zł zysku netto w 2024 roku. Na wykresie spółka ma za sobą dużą przecenę. Obecnie spadki wyhamowały, a kurs próbuje wybijać linię trendu oraz poziom ostatniego wierzchołka układu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here