Naga MarketsLogo FSMA na budynku urzęduBeligjski Urząd ds. Usług Rynków Finansowych (FSMA) ostrzega inwestorów detalicznych przed działalnością nowych podmiotów oferujących niezgodnie z prawem opcje binarne, produkty Forex i CFD na rynku europejskim.


Spółki, których dotyczy niniejsze ostrzeżenie, nie posiadają autoryzacji do świadczenia usług inwestycyjnych. W związku konsumenci, którzy rozpoczęli współpracę z poniżej wymienionymi muszą zdawać sobie sprawę ze zwiększonego ryzyka utraty środków.

FSMA zdecydowanie odradza zatem, aby nie reagować na jakiekolwiek oferty usług finansowych składane przez następujące podmioty:

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK

W celu minimalizacji ryzyka bycia oszukanym FSMA zaleca zastosowanie się do poniższych zasad:

  • zawsze dokładnie weryfikuj spółkę, której powierzasz pieniądze – jeżeli trudno jest Ci zidentyfikować dane przedsiębiorstwo nie powinieneś mu ufać,
  • sprawdź rejestry europejskich regulatorów rynku finansowego – wiele z platform afiszuje się licencjami i regulacjami niektórych z europejskich podmiotów. Można to w bardzo prosty sposób sprawdzić na stronach rządowych.
  • zawsze domagaj się pełnej i jasnej informacji na temat warunków umowy świadczenia usług,
  • unikaj firm, których marketing jest zbyt intensywny – jeśli platforma reklamuje się wysokimi zyskami, jest to najprawdopodobniej fałszerstwo.

FSMA udostępnia też listę podmiotów co do działalności których już wpłynęły skargi i/lub zażalenia. Regulator namawia do zapoznania się z listą i jej dalszego rozpowszechniania, a także kontaktu w razie wykrycia kolejnej podejrzanej platformy.

Zobacz również: Belgijski KNF ostrzega przed firmami finansowymi oferującymi kontrowersyjne usługitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here