Naga MarketsBelgijska komisja nadzoru finansowego będąca odpowiednikiem polskiego KNFu, opublikowała dzisiaj zaktualizowaną listę ostrzeżeń, na której znalazło się 19 kolejnych podmiotów oferujących traderom detalicznym handel na opcjach binarnych, FX oraz kontraktach różnic kursowych (CFD).


Jakie podmioty znalazły się na liście?

Poniżej pełna lista nieregulowanych przedsiębiorstw, przed którymi ostrzega FSMA wraz z linkami do poszczególnych ostrzeżeń:

FSMA jednocześnie przypomina, że od sierpnia 2016 roku żadna firma inwestycyjna nie ma możliwości aktywnego dystrybuowania produktów z zakresu opcji binarnych na terenie Belgii. Dotyczy to również innych instrumentów pochodnych, których czas wygasania jest krótszy niż jedna godzina oraz tych, które pośrednio lub bezpośrednio oferują dźwignię finansową (czyli praktycznie większości instrumentów OTC FX/CFD).

Zdaniem ministra Krisa Peetersa: „Ten zakaz przyczyni się do lepszej ochrony konsumentów produktów finansowych . Tym samym sprawi, że dla każdego stanie się jasne, iż opcje binarne i inne derywaty spekulacyjne nie znajdują miejsca na belgijskim rynku detalicznym.”

Pełna lista nieregulowanych podmiotów próbujących oferować swoje usługi inwestorom z Belgii i Europy, znajduje się pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here