Naga MarketsBitcoin SV to ScamW Belgii z roku na rok rosną straty spowodowane oszustwami finansowymi. Tamtejsi inwestorzy stracili w 2019 roku 12 milionów USD tylko na rynku forexowych i kryptowalutowych scamów.

  • Belgijscy inwestorzy stracili w zeszłym roku 12 mln USD.
  • Nie chodzi o straty na giełdach, ale te powstałe w wyniku działań scamów.
  • W tej kwestii widać tendencję rosnącą.

Belgia pod ostrzałem scamerów

W ostrzeżeniu z 5 października wydanym przez Financial Services and Markets Authority (FSMA), organ nadzorczy oszacował, że inwestorzy w Belgii stracili co najmniej 10 milionów euro – czyli około 11,8 miliona USD w momencie pisania tych słów – w okresie między majem 2019 a wrześniem 2020 r. Hakerzy przejęli środki za pomocą platform, które ponoć zajmowały się kryptowalutami. FSMA poinformowało, że takie platformy promowały się za pomocą reklam w mediach społecznościowych. W promocji używano zdjęć celebrytów.

„Platformy te często używają bardzo agresywnych metod, aby przekonać Cię do inwestowania coraz większych kwot”

– stwierdził finansowy organ nadzoru.

„[Ich pracownicy] będą również próbować przekonać Cię, abyś pozwolił im zdalnie przejąć kontrolę nad Twoim komputerem, aby móc dokonać pewnych płatności”

– dodano.

W przypadku inwestorów w Belgii oszuści stosują metody sprzedaży telefonicznej. Składają w czasie rozmów z ofiarami „obietnice wysokich zysków lub nawet gwarantowanych zysków”.

3,2 mln USD strat

Już w maju belgijski inspektorat gospodarczy odnotował 3,2 miliona USD strat z powodu oszustw związanych z kryptowalutami, do których doszło w 2019 roku. Federalna służba publiczna w kraju zarejestrowała zaś rok wcześniej “tylko” 2,5 miliona USD strat dot. oszustw kryprowalutowych.

Władze belgijskie podjęły środki zapobiegawcze w celu rozwiązania tego problemu. W lutym FSMA umieściło na czarnej liście ponad 140 fałszywych stron internetowych związanych z kryptowalutami. Jednak nadal szacuje się, że inwestorzy w Belgii zwykle tracą około 152 milionów USD niemal każdego roku z powodu scamów. Niestety większość takich incydentów nie jest zgłaszana policji.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here