Conotoxia

BelforFX nie znajduje się na liście polecanych brokerów Comparic.pl.

Portal Comparic.pl prowadzi listę polecanych brokerów.

BelforFX – informacje o brokerze

BelforFX był nowozelandzkim brokerem założonym w 2012 roku, posiadającym licencję finansową o numerze FSP245245. Obecnie strona brokera nie działa, zakończył działalność i jak wynika z opinii Internautów oraz pozwów sądowych, został oficjalnie oskarżony o stosowanie oszukańczych praktyk wobec swoich klientów.

BelforFX zakończył działalność

Jeszcze przed zamknięciem działalności brokera, gdy pojawiły się problemy z wypłatą środków, w warunkach korzystania z usług firmy inwestycyjnej znalazły się zapisy sugerujące, że wypłaty środków zdeponowanych przez klientów mogą być wykonywane częściowo – przykładowo kwota $100 dolarów mogła być wypłacana po jednym dolarze.

Zrzut ekranu ze strony brokera gdy ta jeszcze działała

W listopadzie 2015 roku oraz w marcu 2016 roku strona Forex Peace Army wydawała dwie rekomendacje sugerujące, że broker prowadzi oszukańczą działalność i przestrzegała przed wchodzeniem z nim w jakiekolwiek interakcje, a tym bardziej przekazywanie środków.

Ostatecznie licencja brokera (FSP245245) została zawieszona, a jego strona nie działa, przekierowując do oszukańczej strony sugerującej, że Internauta znalazł się w gronie szczęśliwców, którzy mogą wygrać iPhone’a.

Gdy broker był jeszcze aktywny na rynku oferował maksymalna dźwignię do 400:1 dla głównych par walutowych, minimalną wartość lota 0,01 oraz minimalny depozyt od 100 dolarów (2000 dolarów w przypadku rachunków ECN).