Naga MarketsPowróciwszy niedawno z konferencji WallStreet #22 w Karpaczu przypomnieliśmy sobie słowa pełniącego wówczas funkcje prezesa warszawskiej giełdy Jarosława Grzywińskiego, który na spotkaniu z inwestorami w trakcie poprzedniej edycji konferencji przekonywał, że NewConnect nie jest porażką. Choć jesteśmy dalecy od tak wyraźnej krytyki małej GPW to chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że NC wymaga odkurzenia. Być może impulsem do zmian będzie działalność Beesfund, który do tej pory zebrał dla swoich emitentów niemal 6,5 mln złotych.


Choć prezes Arkadiusz Regiec przyznaje w wywiadzie z Comparic, że NewConnect ma niezasłużenie złą opinię to jednak stworzony przez niego Beesfund staje się realną alternatywą dla przedsiębiorców szukających finansowania wśród akcjonariusza rozproszonego.

Zmiany regulacyjne i możliwość przeprowadzenia emisji o wartości do miliona euro bez kosztownych i długotrwałych procesów związanych z wprowadzeniem spółki na rynki regulowane powodują, że ofertą Beesfund interesuje się coraz szersza grupa firm. Współpracę z platformą podjęli już InPay, Faktorama czy Inne Beczki – browaru, który pozwolił swoim inwestorom na współudział w procesie tworzenia swoich kolejnych piw.

Między innymi o tym czym jest equity crowdfunding oraz czy na inwestycji w niewielkie start-upy można zarobić rozmawiał z prezesem Beesfund nasz redaktor, Adam Rak.

Beesfund – brakujące ogniwo polskiego rynku kapitałowego

W trakcie ostatnich dziesięciu lat istnienia alternatywnego rynku obrotu jakim jest NewConnect na małym parkiecie przeprowadzono 567 emisji. W chwili obecnej (stan na 30 maja 2018 roku) na rynku alternatywnym notowanych jest 404 podmiotów – w tym siedem zagranicznych. Na stronie Beesfundu znajdziemy informację, jakoby do zeszłego roku jedynie 59 spółek przeniosło się z NewConnect na główny parkiet GPW.

źródło: beesfund.com

W zamyśle Arkadiusza Regieca Beesfund ma być lejkiem, który w procesie crowdfundingu pozyska pierwszych akcjonariuszy dla spółek, które w kolejnych latach wejdą na NewConnect a w konsekwencji również i na GPW. Szybki wzrost popularności takiej formy inwestowania sprawia, że wizja Regieca może zrealizować się szybciej niż przypuszczamy…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here