Naga MarketsBeepool: kolejna pula wydobywcza Ethereum (ETH) zawiesza swoją działalność Beepool zawiesi działalność w następstwie antykryptowalutowej postawy Pekinu. Pochodząca z Chin pula wydobywcza Ethereum ogłosiła we wtorek, że jest zmuszona się zamknąć „w odpowiedzi na najnowsze polityki regulacyjne.”

  • Uwaga chińskiego rządu przeniosła się z bitcoina na ethereum
  • SparkPool, druga co do wielkości pula wydobywcza ethereum, również zawiesza działalność
  • BeePool i SparkPool odpowiadają za ponad jedną czwartą hashrate’u ETH
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Beepool zawiesi swoją działalność związaną z ethereum 

Ze skutkiem natychmiastowym, rejestracja nowych użytkowników i dodawanie subkont dla istniejących użytkowników zostanie przerwane, a wszystkie serwery dostępu do górnictwa mają przestać działać do 15 października bieżącego roku.Ogłoszenie to miało miejsce się zaledwie dzień po tym, jak pojawiły się informacje, że SparkPool, druga co do wielkości pula wydobywcza ethereum, zawiesi działalność do końca miesiąca z podobnych powodów.

Więcej o zawieszeniu SparkPoolu możesz przeczytać w tym artykule: SparkPool: druga największa pula wydobywcza Ethereum (ETH) zawiesza wszystkie operacje

BeePool i SparkPool odpowiadają za ponad jedną czwartą hashrate’u ethereum.

invest

Pod koniec zeszłego tygodnia stało się jasne, że Ludowy Bank Chin kłaść nacisk na silniejszą koordynację między poszczególnymi departamentami w celu stłumienia aktywności kryptowalutowej. Podjęte działania mają na celu odcięcie kanałów płatności, pozbycie się odpowiednich stron internetowych i aplikacji mobilnych zgodnie z prawem.

Przez wiele miesięcy ograniczanie wydobycia koncentrowało się na wydobyciu bitcoina, co spowodowało znaczny spadek operacji wydobywczych z kraju. Teraz wydaje się, że uwaga chińskiego rządu przeniosła się na ethereum.

W poniedziałek media Guangming poinformowały, że władze w autonomicznym regionie znajdującym się w środkowej części Mongolii zarekwirowały 10 tysięcy maszyn do wydobywania etheru z magazynu po otrzymaniu cynku. Górnicy zużywali 1,104 kWh energii elektrycznej.

Według publikacji, władze Mongolii zamknęły do tej pory 45 projektów wydobywania cyfrowych walut, co pozwoliło zaoszczędzić 6,58 miliarda kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie, co według gazety odpowiada dwóm milionom ton standardowego węgla.

Zamknięcie projektów wydobywczych przyczyniło się wczoraj do spadku ceny ETH poniżej 3000 dolarów. Obecna cena oscyluje w okolicach 2900 dolarów.

BeePool działa od czterech lat i stanowi obecnie 6,7% udziału w wydobyciu ethereum z ponad 3000 bloków wydobytych w ostatnim tygodniu.

Chociaż wydobycie jest teraz opłacalne, wprowadzenie opłaty za spalanie po wprowadzeniu aktualizacji Ethereum London zmniejszyło zyski, ponieważ górnicy otrzymują mniej nagród za każdy blok.

Kolejny etap trwającej aktualizacji blockchaina do Eth2 został dziś zapowiedziany na październik. Górnicy zostaną jeszcze bardziej odsunięci na bok przez przejście na Proof-Of-Stake.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here