Naga MarketsW ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji, co do tego, że rząd Korei Południowej zamierza zakazać handlu kryptowalutami w całym kraju, potem doszło do policyjnych nalotów na giełdy w związku z czym notowania Bitcoina osunęły się do $13.000. Dziś natomiast poznaliśmy oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie.

Oświadczenie rządu Korei Południowej

Rzecznik rządu Jeong Ki-joon na publicznej konferencji, która miała miejsce 15 stycznia oświadczył, że w najbliższej przyszłości rząd Korei Południowej nie zamierza zakazywać handlu kryptowalutami.

W oficjalnym komunikacie, rzecznik Jeong zauważył, że grupa zadaniowa ds. regulacji kryptowalut, stworzona przez rząd, poprawi i zmieni oryginalną propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości, by zakazać handlu kryptowalutami i wprowadzi praktyczne regulacje w celu wspierania rynku kryptowalut.Po pierwsze, południowokoreański rząd będzie ścigał ataki na anonimowych kontach kryptowalutowych oraz będzie karał manipulacje na rynku, pranie pieniędzy i nieuczciwe transakcje poprzez wspólne działania z udziałem lokalnych organów ścigania i regulatorów finansowych.

Po drugie, propozycja zakazu handlowania kryptowalutą wprowadzona przez ministra sprawiedliwości Park Sang-ki była sugestią wydaną 28 grudnia przez Ministerstwo Sprawiedliwości w celu kontrolowania spekulacji na rynku kryptowalut. Wniosek zostanie omówiony i zmieniony przez grupę zadaniową, w której uczestniczy Ministerstwo Strategii i Finansów, bank centralny, Komisja Sprawiedliwego Handlu i inne agencje.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Po trzecie, nadmierna spekulacja i oszukańcze działania spotkają się z poważnymi konsekwencjami. Niemniej rząd będzie wspierać, a nawet finansować rozwój technologii blockchain.

Zakaz handlu dotyczyć ma obcokrajowców, a także osoby nieletnie i wejdzie w życie prawdopodobnie 20 stycznia br. Południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe do końca obecnego miesiąca ponownie otworzą możliwość rejestracji nowych użytkowników / inwestorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here