Naga Marketsdanske-bank-logoUSD/JPY zbliża się do poziomu piątkowego otwarcia. Para domknęła już sporą, weekendową lukę i wygląda na to, jakby miała zacząć korygować ostatnie spadki. Czy koniec mocnego jena faktycznie się zbliża?


Wczoraj, gubernator Bank of Japan, Haruhiko Kuroda stwierdził, że nie będzie się wahał przed podjęciem kolejnych działań zmierzających do poluzowania japońskiej polityki monetarnej. Jednocześnie zaznaczył, że luzowanie nie oznacza jednocześnie słabej waluty czym wprawił w osłupienie niektórych analityków.

My, w banku, podzielamy zdanie Kurody. Niemniej jednak sądzimy, że w krótkim horyzoncie zarówno pozycjonowanie jak i wskaźniki rynku są mocno wyprzedane i przydałby się ruch w górę – stwierdzają analitycy w dzisiejszym komentarzu.

Modele banku wskazują na możliwość zniesienia przez przyszłe działania BoJ silnego trendu spadkowego jaki obecny jest na USD/JPY. Najbliższe posiedzenie banku centralnego Japonii powinno zakończyć się decyzją obniżającą stopy procentowe o kolejne 20 pb do poziomu -0,3%, jednak nasze prognozy średnioterminowe wciąż zakładają powrót USD/JPY powyżej poziomu 110.00.

USD/JPY konsoliduje poniżej 110. Analitycy Danske wciąż są przekonani, że para powróci ponad wspomniany poziom.
USD/JPY konsoliduje poniżej 110. Analitycy Danske wciąż są przekonani, że para powróci ponad wspomniany poziom.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here