Naga MarketsEUR/GBP

EURGBPDaily

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W minioną środę kurs pary EUR/GBP przełamał poziom wsparcia w okolicach 0,7740 docierając do obszaru 0,7650. Z kolei od dwóch obserwujemy korektę, co jest całkiem normalną sytuacją po mocnym ruchu. Kurs ponownie dotarł do wspomnianej strefy 0,7740; która obecnie powinna działać jak poziom oporu. Natomiast najbliższe wsparcia znajdują się w pobliżu 0,7650 oraz 0,7560.

Funt szterling zyskuje w ostatnim czasie po tym, jak coraz więcej wskazuje, ze Brytyjczycy zagłosują za pozostaniem w Unii Europejskiej. Ostatnie sondaże wskazują na przewagę zwolenników zachowania status quo.

GBP/AUD

GBPAUDDaily

Od ponad miesiąca obserwujemy silny trend wzrostowy na parze GBP/AUD. W czwartek kurs dotarł do oporu w okolicach 2,0330; po czym pojawiła się korekta spadkowa. Natomiast dzisiaj trwa walka po pozostanie nad wsparciem w pobliżu 2,0075. Po obronie tego obszaru byki mogą zaatakować ponownie wspomniany opór 2,0330.

Funt szterling odrabia straty po tym, jak coraz więcej wskazuje, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej. Z kolei ostatnie niespodziewane obniżenie stopy procentowej w Australii o 25 p.b. spowodowało deprecjację australijskiego dolara.

Dane makroekonomiczne

W bieżącym tygodniu inwestorzy będą zwracali uwagę na amerykańskie dane makroekonomiczne. Inflacja, PKB oraz rynek pracy, to właśnie te dane zadecydują o przyszłej podwyżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W centrum uwagi znajdzie się piątkowy raport PKB z Stanów Zjednoczonych.

Ponadto w bieżącym tygodniu odbędą się wystąpienia przedstawicieli FED, inwestorzy będą doszukiwać wskazówek o możliwym terminie najbliższej podwyżki stóp procentowych. W bieżącym tygodniu Bank Centralny Kanady opublikuje najnowsze stopy procentowe, które mają pozostać bez zmian. W oczekiwaniu na nadchodzący tydzień, Admiral Markets przygotowało 5 najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych, które będą miały wpływ na rynek.

  1. Zrewidowany wzrost kwartalny USA (piątek godzina 14:30)
  2. Wystąpienie Janet Yellen (piątek godzina 19:15)
  3. PKB Wielkiej Brytanii q/q (czwartek godzina 14:30)
  4. Nowe wnioski o zasiłek USA (czwartek godzina 14:30)
  5. Stopy procentowe Kanada (środa 16:00)

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawimy jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here