Naga MarketsWTI

brent-h4-admiral-markets-as[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Brak porozumienia w sprawie zamrożenia produkcji ropy przez kraje OPEC i non-OPEC w dalszym ciągu wpływa na zbyt dużą podaż tego surowca na rynku globalnym. Iran, który dopiero zaczyna produkcje po okresie sankcji zwiększył produkcje ropy z 2,8 miliona do baryłek do 3,2 miliona. Docelowo ma być to 4 miliony baryłek dziennie, czyli jest miejsce do zwiększenia produkcji.

Saudyjczycy od jakiegoś czasu poważali, że nie zgodzą się na zamrożenie produkcji, chyba że wszyscy pozostali producenci zrobią to samo. Zatem prawdopodobieństwo dojścia do konsensusu w tej sprawie było minimalne, pomimo tego optymiści mówili nawet o zmniejszeniu produkcji globalnej tego surowca.

Po tak nieudanym weekendzie notowania ropy otworzyły się 2$ luką. Niedźwiedzie mogą teraz zepchnąć notowania w okolicę 39$ za baryłkę. Jednakże należy pamiętać o luce spadkowej, którą mogą chcieć domknąć byki.

USD/CAD

USDCAD-ECNDaily

Kurs pary USD/CAD otworzył  się dzisiaj z dużą luką wzrostową. Jednak poziom oporu w okolicach 1,2950 był za silny dla strony popytowej i kurs szybko zawrócił. Obecnie trwa próba przełamania wsparcia w pobliżu 1,2830. Przebicie tego obszaru otworzy drogę do ostatniego dołka w okolicach 1,2750. Następne wsparcie znajduje się dopiero w pobliżu 1,26.

Wczoraj odbyło się spotkanie największych producentów ropy naftowej, na którym nie doszło do porozumienia ws. zamrożenia produkcji na poziomie ze stycznia br. Cena tego surowca energetycznego otworzyła się dużo niżej, niż piątkowe zamknięcie. Niemniej jednak cześć tych spadków zostało już skorygowane. W najbliższych dniach okażę się czy korekta pogłębi się, czy jednak będziemy mieli do czynienia z jednodniowym tąpnięciem.

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawimy jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here