Naga MarketsAUD/USD

AUDUSDDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W piątek kurs pary AUD/USD przebił z impetem poziom wsparcia w okolicach 0,7440; a dzisiaj walczy o przełamanie kolejnego w pobliżu 0,7350. Trwałe przełamanie tego obszaru otworzy drogę do 0,7280; a następnie do szczytów z lutego br., które tworzą kolejną strefę wsparcia w okolicach 0,7225.

Silnym impulsem do wyprzedaży dolara australijskiego było wtorkowe obniżenie stóp procentowych przez Bank Rezerwy Australii. Rynki spodziewały się pozostawienia głównej stopy na poziomie 2%, a Bank zdecydował się ją obniżyć o 25 p.b.

GBP/AUD

GBPAUDDaily

Na parze GBP/AUD obserwujemy trend wzrostowy od prawie trzech tygodni. W piątek kurs przełamał poziom oporu w okolicach 1,9450; który obecnie powinien pełnić rolę wsparcia. Z Dzisiaj pojawiła się delikatna korekta, po której kurs powinien zmierzać do kolejnej strefy oporu zlokalizowanej w pobliżu 1,9875.

Ostatnie próby zniechęcenia Brytyjczyków do zagłosowania za wyjściem z Unii Europejskiej  oraz kilka sondaży, które dawały przewagę zwolennikom pozostania w UE wspomagają aprecjację funta szterlinga.

Dane makroekonomiczne

W bieżącym tygodniu inwestorzy w większej mierze będą przyglądać się amerykańskim raportom gospodarczych, które mogą wpłynąć na przyszłe podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Poniżej zestawiono najważniejsze dane makroekonomiczne bieżącego tygodnia:

  1. Raport o sprzedaży detalicznej USA – publikacja nastąpi w piątek o godzinie 14:30. Konsensus ekonomistów przewiduje odczyt na poziomie -0,3% m/m. Kolejne złe dane o sprzedaży detalicznej oddalą wizje kolejnej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
  2. Wystąpienie FED – W bieżącym tygodni będą miały miejsce wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej.
  3. Super czwartek – w czwartek poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Centralnego Wielkiej Brytanii oraz najnowszy, kwartalny raport o inflacji. Wydarzenia te będą miały miejsce w czwartek o godzinie 13:00.

 

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawimy jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here