Naga Markets


creditsuisseJedną z najbardziej trendujących par walutowych ubiegłego roku (zwłaszcza w ostatnich miesiącach) było USD/CAD. Spadki cen ropy i wizja rychłej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych stworzyły miks w którym ciężko było stracić na długich pozycjach. Analitycy Credit Suisse nie przewidują rychłej zmiany w nastawieniu rynkowym i już teraz twierdzą, że to będzie kolejny ciężki rok na niedźwiedzi na USD/CAD.


Choć przez ostatnie dni widoczna jest korekta wzrostów jakie dominowały w 2015 roku to Credit Suisse nie pozostawia wątpliwości – jeszcze w tym roku będziemy świadkami przebicia poziomu 1,50 na USD/CAD. Co za tym stoi?

Przede wszystkim rosnąca rozbieżność w kondycji obu gospodarek. Bank zwraca uwagę na ograniczoną transmisję wzrostu gospodarczego Stanów Zjednoczonych do ich północnego sąsiada. Warto porównać dane dotyczące poziomu stopy bezrobocia aby stwierdzić, że obie gospodarki przynajmniej w tej kwestii poruszają się w zupełnie przeciwnych kierunkach: chartPo ostatniej decyzji Bank of Canada w sprawie kształtu polityki monetarnej Kanady, gubernator Poloz zwracał uwagę na wzrost konkurencyjności kanadyjskiej gospodarki, która zdaniem BoC ma stopniowo przestawiać się z usług sektora energetycznego na pozostałe sektory nowoczesnej gospodarki. Zdaniem analityków Credit Suisse, taka zmiana jest w tym momencie dość mocno ograniczona i zwraca się uwagę, że odbudowanie przemysłu i zwiększenie eksportu towarów i usług niezwiązanych z energetyką zajmie nieco więcej czasu niż przyjmuje to BoC. Badania banku wskazują, że kanadyjski eksport w tym momencie wcale nie jest konkurencyjny, a wartość wysyłanych towarów do Stanów nie wzrosła od ponad 18 miesięcy. chartNiedawna decyzja BoC doprowadziła do umocnienia się CAD względem pozostałych walut, w tym również USD. Zdaniem Credit Suisse ta sytuacja jest chwilowa i dostarcza okazji do zakupu pary po znacznie lepszych cenach. W tym momencie, sytuacja cen ropy naftowej wciąż pozostaje niejasna i bardziej skłaniamy się do dalszej sprzedaży CAD na równi z przewidywanymi spadkami cen czarnego złota – stwierdzają analitycy banku. Obecne prognozy Credit Suisse zakładają, że w ciągu 3 kolejnych miesięcy będziemy świadkami testu USD/CAD poziomu 1,50 zaś w przeciągu kolejnych 12 miesięcy para powinna osiągnąć poziom 1,60. USDCADDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here