Naga Markets
Logo Ministerstwa SprawiedliwościFundacja Trading Jam zwróciła się 9 listopada br. do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o rozważenie wprowadzenia stosownych zmian prawnych, które umożliwią ściganie firm działających w modelu piramidy finansowej jeszcze zanim dojdzie do utraty środków pieniężnych. 


W odpowiedzi na pismo Fundacji Trading Jam, Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, iż obecnie prowadzone są prace mające na celu wprowadzenie do polskiego porządku prawnego odpowiednie zapisy, które umożliwią skuteczne zwalczanie firm o takim „modelu biznesowym”. Paragraf ten będzie niezależny od obecnego już w polskim prawie „niekorzystnego rozporządzania mieniem”.

– W Ministerstwie Sprawiedliwości, w porozumieniu z Prokuraturą Krajową, podjęto działania w celu wypracowania najlepszych rozwiązań prawnych zapewniających prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego i odpowiednią ochronę interesów konsumentów (…) Rozważana jest możliwość wprowadzenia występku karnego odnoszącego się do funkcjonowania i tworzenia tzw. piramid finansowych, niezależnie od kwestii “niekorzystnego rozporządzenia mieniem” i oceny zachowań poszczególnych osób fizycznych przez pryzmat znamion art. 286§ 1 k.k., przy uwzględnieniu odzwierciedlenia braku rzeczywistej możliwości wywiązania się przez sprawcę z obietnicy udzielenia korzyści finansowej. – czytamy w piśmie podpisanym przez Dyrektora Departamentu Legislacyjnego Prawa Karnego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMicrosoft dostarczy sztuczną inteligencję Grupie Lotos
Następny artykułEBC pozostawia stopy bez zmian i kończy skup. Zamieszanie na EUR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here