Naga MarketsAutor: Mike Mozart, flickr.com
Autor: Mike Mozart, flickr.com

Ostatnie miesiące nie były udane dla Bed Bath & Beyond. Notowania jednej z większych sieci sklepów oferujących wyposażenie do wnętrz spadły w ciągu roku o niemal 30%. Najnowsze sprawozdanie finansowe spółki wypadło słabo, potwierdzając, że daleko jej jeszcze do wyjścia na prostą.


Firma zaraportowała, że w minionym kwartale zarobiła 167.3 mln USD, co przełożyło się na zysk na jedną akcję na poziomie 1.11 USD. Jest to spore pogorszenie w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy to spółka Bed Bath & Beyond wypracowała 201.7 mln USD, czyli 1.21 USD na akcję. Z kolei przychody się niemal nie zmieniły i wyniosły 2.98 mld USD. Zaprezentowane wyniki wypadły zdecydowanie poniżej oczekiwań Wall Street – konsensus celował w EPS na poziomie 1.16 USD, a przychody miały wynieść 3.05 mld USD. Pomimo rozczarowujących zysków spółka utrzymała kwotę kwartalnej dywidendy na poziomie 0.125 USD na akcję.

Po publikacji raportu szereg domów maklerskich obniżyło rekomendacje dla spółki. Wśród nich był m.in. bank BofA Merrill Lynch, który ściął docelową cenę dla walorów Bed Bath & Beyond do 36 USD – jest to o ponad 7 USD mniej, niż wynosi obecna wycena rynkowa. Również rynek opcji przygotowuje się na możliwość dalszego spadku notowań spółki — w ostatnich dniach przyspieszyła sprzedaż opcji put w stosunku do call.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

k0mahqqpu-d_gqfeaaa-_1474618694447Notowania Bed Bath & Beyond znajdują się w strefie wsparcia rozciągniętej pomiędzy 42.53-44.16 USD. Od początku roku skutecznie hamuje ona dalsze spadki. Na wykresie W1 widać jednak dwie formacje sugerujące potencjał do wznowienia ruchu w dół. Pierwszą z nich jest układ podwójnego szczytu, którego potencjalny zasięg został już w połowie wykorzystany. Ponadto ostatnia konsolidacja doprowadziła do uformowania się trójkąta zniżkującego, którego wybicie mogłoby pchnąć notowania spółki do poziomu około 33 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here