Naga MarketsBeczki Palikota zbierają milion zł w miesiąc. Tokenizacja whisky poprzez Mosaico
Rahim Blak z Mosaico

Janusz Palikot pozyskuje pierwszy milion na beczki whisky, tym razem poprzez tokenizację. Za przeprowadzenie kryptowalutowej emisji odpowiada Rahim Blak i jego platforma Mosaico oraz giełda Kanga Exchange. Janusz Palikot tym samym dotarł do szerszej publiczności nie tylko z wizją polskiego kraftowego whisky, ale także nową formą inwestowania, którą jest tokenizacja.

  • W ramach zbiórki, Beczki Palikota zgromadziły już jeden milion złotych. Emisja trwa jednak jeszcze przez niemal cały rok, a jej maksymalny cel to pozyskanie 5 mln zł
  • Inwestując 100 zł za trzy lata można odebrać 0,5 litra kraftowej whisky starzonej w dębowej beczce w historycznych piwnicach Browaru Tenczynek.
  • W przeszłości spółki Janusza Palikota dokonały już dwóch zakończonych sukcesem zbiórek crowdfundingowych. Była to Teńczyska Okovita oraz Alembik Polska.

Beczki Palikota w pierwszym miesiącu emisji zgromadziły 1 milion złotych

Emisja tokenów pierwszego rocznika Beczek Whisky Palikota (Tokeny JPW21) trwa do końca tego roku, a już w styczniu zebrano 1 milion. Tym tempem beczki mogą zebrać 12 mln, ale Rahim Blak prezes Mosaico wierzy, że wartość mogłaby być zdecydowanie wyższa, bo zarówno rynek whisky, jak i tokenizacji dopiero raczkują, więc nowi interesariusze będą przybywać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego tokeny, a nie klasyczny equity crowdfunding, albo akcje firmy? Bo tu nie chodzi tylko o zebranie pieniędzy, ale zaprogramowany w tokenie cykl życia aktywa i obsługę inwestora! Kupując udział w beczce w formie tokenu, można produkować stokenizowane whisky, które będzie można sprzedać na giełdzie, ale także wypić! Jak? Zapłacić tymi tokenami za prawdziwe whisky w e-sklepie Janusza Palikota, albo wypłacić sobie dywidendę z giełdy, gdzie Palikot podzieli się zyskami ze sprzedaży – komentuje w mailu przesłanym do Comparic.pl reprezentujący Mosaico, Rahim Blak.

Zrzut ekranu z https://mosaico.ai/beczkipalikota

Celem Mosaico jest zaprogramowanie i zautomatyzowanie tego procesu, aby nie skończyło się tylko na pamiątkowym certyfikacie albo hipotetycznych dywidendach. Tokeny mają dla zarabiać i angażować społeczność.

– Najważniejsze jest jednak to, że nie tylko technologia tu działa, ale za tokenami stoi tzw. „realny biznes”. Możecie śledzić na co dzień na Instagramie Janusza, jak w zabytkowych piwnicach Browaru Tenczynek przybywa kolumbijskich beczek, w których okowita zamienia się w whisky zyskując tym samym na wartości – dodaje Blak.

Janusz Palikot opowiadał o pomyśle tokenizowania beczek whisky w Comparic24.tv jeszcze w grudniu 2020 roku. Nagranie z rozmowy dostępne jest poniżej:

– Zamiast kupować akcje spółki z nadzieją na wzrost ich wartości, mogą inwestować bezpośrednio w produkt, którym jest beczka whisky. Model inwestycyjny zakłada, że różnica pomiędzy ceną destylatu wlewanego do beczki, a ceną butelki kraftowego whisky na sklepowej półce kilka lat później, jest duża. Jednak dotychczas taka inwestycja wiązała się z niemałym wydatkiem, ponieważ ceny najmniejszych beczek zaczynają się od pięciu i pół tysiąca złotych. Próg wejścia zmniejsza się dzięki zastosowaniu technologii blockchain do tokenizacji – napisano na stronie akcji.bo

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here