Naga Markets150 tysięcy euro kary od CySEC

23 stycznia cypryjski regulator rynków finansowych, CySEC, poinformował o zawarciu ugody z brokerem opcji binarnych, Forex i CFD – Bdswiss – w ramach, której firna oferująca dostęp do szerokiej klasy aktywów zapłaci 150 tysięcy EUR w związku z naruszeniem dwóch zapisów umowy licencyjnej.


Zgodnie z Cyprus Securitires and Exchange Commission Law z 2009 roku, CySEC ma możliwość zawarcia porozumienia w związku z jakimikolwiek naruszeniami (lub rzekomymi naruszeniami) jeżeli istnieje silne przekonanie, że licencjonowane przedsiębiorstwo dopuściło się złamania umowy licencyjnej, wykazując jednak chęć szybkiego uregulowania nieścisłości.

Dochodzenie CySEC pokazało, że Bdswiss miał dopuścić się naruszenia co najmniej dwóch artykułów licencji dotyczących cypryjskich firm inwestycyjnych (tak zwanych CIFów):

  • Artykuł 28(1) – na jego mocy CIF musi w każdym czasie spełniać warunki, na mocy których udzielona została autoryzacji, znajdujące się w podartykułach 18(2)(a) oraz 18(2)(d).
  • Artykuł 36(1) – odnoszący się do prowadzenioa działalności oraz obowiązków w takcie świadczenia usług inwestycyjnych klientom detalicznym.

Należy zauważyć, że kwoty uzyskane w ramach ugody są traktowane jako przychód na rzecz skarbu państwa, a nie jako bezpośredni dochód CySEC. Warto przypomnieć, że w marcu zeszłego roku cypryjski regulator nałożył na Bdswiss skromną karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy EUR, nie podając jednak dokładnych powodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here