CMC Markets

Analitycy Domu Maklerskiego BDM obcięli cenę docelową dla spółki Trakcja z 16,7 zł na akcję do 8,3 zł. Tak duża różnica w wycenie w stosunku do maja bieżącego roku wynika z przedłużającego się okresu słabych wyników dla spółki.


„Reakcja rynku na rezultaty trzech pierwszych kwartałów 2017 roku w połączeniu z ogólnie słabym sentymentem do sektora budowlanego, doprowadziła do sytuacji, w której bieżąca wartość spółki (wraz z długiem netto) jest już niewiele wyższa od sumy środków trwałych oraz kapitału obrotowego netto” – czytamy w raporcie.

Analitycy zauważają jednakże pozytywne aspekty m. in. w wysokiej wartości środków trwałych na poziomie 270 mln zł co sprawia, że spółka jest dobrze przygotowana do realizacji inwestycji kolejowych.

Należy zwrócić też uwagę na zakupy akcji insiderów – prezes Tomaszewski nabył 132 tys. akcji po 7,6 zł, natomiast Comsa – 313 tys. akcji po 8,1 zł. Jeżeli prezes i główny akcjonariusz zwiększają zaangażowanie w spółce to zapewne liczą na dobre wyniki za 2017 rok. Analitycy BDM prognozują zysk netto w tym roku na poziomie 17 mln zł, a w roku następnym 25 mln zł.

Obecnie walory Trakcji kosztują na GPW 7,28 zł po spadku o 2,28%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii MA AO Stochastic – 6.12.2017
Następny artykułAUDUSD wyraźnie traci po gorszych danych z Australii
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here