Alfa Forex

Analitycy Domu Maklerskiego BDM obcięli cenę docelową dla spółki Trakcja z 16,7 zł na akcję do 8,3 zł. Tak duża różnica w wycenie w stosunku do maja bieżącego roku wynika z przedłużającego się okresu słabych wyników dla spółki.


„Reakcja rynku na rezultaty trzech pierwszych kwartałów 2017 roku w połączeniu z ogólnie słabym sentymentem do sektora budowlanego, doprowadziła do sytuacji, w której bieżąca wartość spółki (wraz z długiem netto) jest już niewiele wyższa od sumy środków trwałych oraz kapitału obrotowego netto” – czytamy w raporcie.

Analitycy zauważają jednakże pozytywne aspekty m. in. w wysokiej wartości środków trwałych na poziomie 270 mln zł co sprawia, że spółka jest dobrze przygotowana do realizacji inwestycji kolejowych.

Należy zwrócić też uwagę na zakupy akcji insiderów – prezes Tomaszewski nabył 132 tys. akcji po 7,6 zł, natomiast Comsa – 313 tys. akcji po 8,1 zł. Jeżeli prezes i główny akcjonariusz zwiększają zaangażowanie w spółce to zapewne liczą na dobre wyniki za 2017 rok. Analitycy BDM prognozują zysk netto w tym roku na poziomie 17 mln zł, a w roku następnym 25 mln zł.

Obecnie walory Trakcji kosztują na GPW 7,28 zł po spadku o 2,28%.

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here