Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemKapitał napływający z pracowniczych planów kapitałowych (PPK) na rynek giełdowy powinien nieco polepszyć sytuację w drugiej połowie roku w porównaniu z I połową 2019 r., czytamy w komentarzu Business Centre Club (BCC). W okresie styczeń-czerwiec br. wzrosło 10 spośród 14 indeksów sektorowych spółek z rynku podstawowego GPW, podano także. 


“Drugie półrocze może być lepsze od pierwszego, na co będzie miał wpływ, na razie nieznaczny, kapitał z pracowniczych planów kapitałowych. Nie będzie on jednak wystarczająco duży, aby dać giełdzie silny impuls wzrostowy” – napisał w komentarzu ekspert BCC ds. rynku kapitałowego Jan Mazurek.

Według niego, sytuację na warszawskiej giełdzie trudno uznać za zadowalającą.

“Stosunkowo niewielkie wzrosty indeksów nie mogą satysfakcjonować inwestorów. Niepokojem napawa spadek obrotów na rynku akcji oraz brak znaczących debiutów spółek” – czytamy dalej.

Na koniec czerwca 2019 roku na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie były notowane 410 spółki krajowe o kapitalizacji 594,4 mld zł oraz 50 spółek zagranicznych, których wartość rynkowa stanowiła 567,4 mld zł. Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń była w analizowanym okresie o 4,7% niższa niż rok wcześniej i wyniosła 15,9 mld zł.

“W czerwcu br. wzrosły podstawowe indeksy giełdowe, w tym WIG20 o blisko 3,95% a WIG o 3,93%. Licząc od początku tego roku oba indeksy wzrosły odpowiednio o 2,24% i 4,33%. W okresie styczeń-czerwiec br. wzrosło 10 spośród 14 indeksów sektorowych spółek z Rynku Podstawowego GPW. Najwięcej zyskał WIG-Telecom, tj. 40,9%. Natomiast największy spadek odnotował indeks WIGOil&Gas – 15,7%” – przypomniano w komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here