Naga MarketsBBI Development: Centrum Praskie Koneser oddało w dzierżawę hotel Moxy na 20 latCentrum Praskie Koneser – spółka współkontrolowana przez BBI Development wraz z podmiotami grupy Liebrecht&WooD – oddało w dzierżawę na okres 20 lat ukończony kompleks hotelu pod marką Moxy, zlokalizowany na terenie Centrum Praskiego Koneser, przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie, podało BBI Development.

BBI Development zawarł nową umowę

“28 stycznia 2021 roku zawarta została przez CPK (spółkę współkontrolowaną przez Emitenta wraz z podmiotami grupy Liebrecht&WooD) z polskim, profesjonalnym podmiotem branży hotelarskiej (dalej: dzierżawca) umowy dzierżawy, na podstawie której CPK oddało dzierżawcy w dzierżawę ukończony kompleks hotelu pod marką Moxy, zlokalizowany i funkcjonujący w historycznym budynku B, na terenie Centrum Praskiego Koneser, przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie” – czytamy w ujawnionej dziś opóźnionej informacji niejawnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
2 lutego 2021 roku ziścił się zastrzeżony w umowie warunek zawieszający, od którego zależało wejście w życie umowy, polegający na udzieleniu CPK przez franczyzodawcę marki “Moxy by Marriott” zgody na zawarcie umowy, podano także.

Przedmiotem umowy jest hotel prowadzony przez CPK pod marką Moxy (wraz z jego wyposażeniem) na terenie Centrum Praskiego Koneser, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 462 m2, oferujący 141 pokoi gościnnych, w standardzie hotelowym trzech gwiazdek, wraz z 15 dedykowanymi i 35 zmiennymi miejscami parkingowymi w garażu podziemnym kompleksu Centrum Praskie Koneser.

“Przedmiotowy hotel był dotychczas prowadzony bezpośrednio przez CPK pod marką Moxy, stosownie do umowy franczyzy. […] Obecnie, na podstawie umowy, CPK oddaje hotel w dzierżawę dzierżawcy, który będzie płacił na rzecz CPK stosowny czynsz dzierżawny, na własną odpowiedzialność realizując postanowienia nowej umowy franczyzy, jaka ma zostać zawarta bezpośrednio przez dzierżawcę z franczyzodawcą marki ‘Moxy by Marriott'” – czytamy dalej.

“Umowa została zawarta na okres 20 lat licząc od daty otwarcia hotelu przez dzierżawcę dla gości. Wspólną intencją stron jest, aby otwarcie hotelu dla gości nastąpiło w marcu 2021 roku” – napisano także.

Czynsz należny CPK z tytułu umowy składać się będzie z czynszu stałego, płatnego miesięcznie oraz z płatnego rocznie czynszu zmiennego (dodatkowego) obliczanego w oparciu o przychody netto dzierżawcy z tytułu prowadzenia działalności w hotelu. Oba rodzaje czynszu dzierżawnego ustalone zostały przez strony na poziomie rynkowych stawek czynszu powszechnie stosowanych dla obiektów hotelowych o standardzie i lokalizacji zbliżonych do hotelu Moxy, wskazano też w materiale.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) od 1997 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here